Sieć gazowa w Bielsku Podlaskim. Zakończyła się warta ponad 21 mln zł inwestycja Polskiej Spółki Gazownictwa

i

Autor: Pixabay Sieć gazowa w Bielsku Podlaskim. Zakończyła się warta ponad 21 mln zł inwestycja Polskiej Spółki Gazownictwa

Szykują się kolejne podwyżki. Zobacz, co tym razem podrożeje!

2021-04-15 18:41

Kolejne informacje podwyżkach. Tym razem podrożeje gaz. W przypadku gospodarstw domowych korzystających z gazowego ogrzewania, kwota będzie znacząca.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmiany. PGNiG OD umotywowało złożenie do regulatora wniosku o podwyżkę utrzymującym się od początku roku wzrostem cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która stanowi główne źródło pozyskania paliwa gazowego przez PGNiG OD.

Ceny wzrosną o dokładnie 5,6 proc. Stawki abonamentowe się nie zmienią, dlatego taryfowi odbiorcy gazu zapłacą w części rachunku płaconego w tej firmie o ok. 3 proc. więcej.

Wybuch gazu w Zabrzu

Rachunek płacony przez odbiorcę gazu składa się z opłaty za zużyty gaz oraz opłaty dla dystrybutora. Z tego powodu, mimo droższej ceny pozyskania gazu przez PGNiG OD, ceny dla gospodarstw domowych wzrosną trochę mniej, niż sam koszt po stronie spółki. W Polsce gospodarstwa domowe to jedyna grupa odbiorców, dla której taryfy za paliwo gazowe zatwierdza regulator.

Jest szansa na tańszy wywóz śmieci! PiS zmienia przepisy

Według wyliczeń regulatora, jeżeli korzystacie z gazu wyłącznie w celu przygotowania posiłków, to zapłacicie 46 groszy więcej w skali miesiąca. W przypadku osób podgrzewających wodę przy pomocy piecyków gazowych, wzrost może wynieść około 2,88 zł miesięcznie. W przypadku ogrzewania domów, kwota robi się dużo większa i podwyżka wyniesie około 8,80 zł miesięcznie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze