Limanowa. Strażacy WYWAŻYLI drzwi do mieszkania. KOSZMARNE odkrycie na ulicy Zygmunta Augusta

i

Autor: davidlee770924/cc0/pixabay Wewnątrz mieszkania znajdowały się zwłoki mężczyzny.

TA branża oparła się pandemii. Sprzedaż nieustannie rośnie!

2020-11-27 13:25

W tym roku eksport polskich okien i drzwi ma wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym - o ponad 5. Analitycy wskazują, że sprzedaż będzie nadal rosnąć mimo pandemii.

Analitycy Santandera wskazują, że pandemia powinna łaskawie obejść się z największymi polskimi producentami okien i drzwi. To jeden z kluczowych sektorów polskiej gospodarki, szczególnie jeśli chodzi o eksport. Do tej pory więcej okien wyjeżdżało za granicę niż pozostawało w kraju. Na eksport idzie bowiem aż ponad 55 proc. krajowej produkcji, a w tym roku może to być nawet ponad 60 proc. Po raz pierwszy w historii.

Ceramiczny lis. Niezwykła pracownia artystyczna w Przemyślu

Jak pisze "Puls Biznesu", wcale nie chodzi o to, że producenci znaleźli nowe rynki zbytu. Sprzedają tam, gdzie do tej pory. Tyle że więcej. W dużej mierze dzięki niskiej cenie, ale jednocześnie wysokiej jakości polskich produktów. Zdecydowanie największym odbiorcą polskiej stolarki są Niemcy. Tam trafia ponad 40 proc. eksportowanych okien.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Na alkohol CAŁA emerytura! Tyle piją Polacy!

- Faktycznie eksport okien i drzwi z Polski bije rekordy. Powody są dwa. Jeden to prowadzone w wielu państwach unijnych programy termomodernizacji, które nakręcają koniunkturę, a drugi to fakt, że lockdown, jaki wprowadzono w wielu europejskich krajach jeszcze na wiosnę odcisnął się na kondycji tamtejszych producentów stolarki - mówi "PB" Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Fakro oraz prezes Związku Polskie Okna i Drzwi.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze