Czy wiesz ile kalorii mają te fast foody?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Sprawdź swoją wiedzę w quzie

Ta grupa Polaków nie lubi fast foodów. Na niej sieci nie zarobią

2020-07-27 12:37

Fast food, czyli szybkie jedzenie weszło z impetem do polskiej gastronomii w latach 90-tych XX wieku. Polacy pokochali wtedy hamburgery, zapiekanki, frytki serwowane przez zagraniczne sieciówki. Okazuje się jednak, że na pewnej grupie naszych rodaków takie miejsca praktycznie nie zarabiają. Zobacz, o kogo chodzi.

Szybkie jedzenie głównie na wynos oferowane jest niemal wszędzie. Jak podaje wikipedia, fast food (z ang. dosłownie szybka żywność) – to rodzaj pożywienia szybko przygotowywanego i serwowanego na poczekaniu, na ogół taniego. Zwykle posiada ono wysoką wartość kaloryczną – zawiera dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, przy równoczesnym niedoborze cennych dla organizmu substancji - błonnika, witamin i minerałów. Przeciwnicy tego typu odżywiania uważają, że regularne spożywanie fast foodów prowadzi do chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, choroby nowotworowe, miażdżyca, choroby serca i wątroby. Do największych sieci barów szybkiej obsługi, które sprzedają żywność typu „fast food” należą: McDonald’s (ponad 30 tysięcy barów na całym świecie), Burger King, KFC, Subway i Taco Bell. 

Kto najczęściej do nich zagląda i zajada się hamburgerami, frytkami czy zapiekankami? Okazuje się, że konsumenci w grupie wiekowej  od 25 do 34 lat najliczniej odwiedzają fast foody. Stanowią oni blisko połowę ich klienteli. Kolejna aktywna grupa mieści się w przedziale od 35 do 44 lat – przeszło 20%. Za nią są osoby od 45. do 54. roku życia – niespełna 16%. Co ciekawe, daleko w tym zestawieniu są klienci mający od 18 do 24 lat – stanowią prawie 14%. Na końcu zestawienia są Polacy powyżej 55. roku życia – łącznie ok. 4%. Tak wynika z ogólnopolskiego badania firmy Proxi.cloud, przeprowadzonego na podstawie obserwacji blisko 3 mln wizyt w tego typu restauracjach.

Zobacz: Coca-Cola będzie dwa razy droższa? Jak to możliwe?

Szturm na polskie góry. Ogromne kolejki na szlakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze