Moskiewski McDonald's

i

Autor: AP Moskiewski McDonald's

Tak wygląda rosyjski McDonald's. Pleśń i robactwo [ZDJĘCIA]

2022-07-14 13:03

Po ataku Rosji na Ukrainę wiele zachodnich przedsiębiorstw wycofało się z rosyjskiego rynku. Niektóre firmy zostały sprzedane lokalnym nabywcom, tak jak McDonald's Corp, którego restauracje zostały ponownie otwarte zyskując nowych właścicieli i wizerunek. Jak radzi sobie rosyjska kontynuacja McDonald's? Sądząc po zdjęciach udostępnionych przez klientów, chyba lepiej tam nie jadać...

Podróba McDonald's w Rosji. Tak wygląda od środka

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę McDonald's w maju wycofał się z Rosji. Sieć działała na rosyjskim rynku ponad 30 lat. Rosjanie szybko stworzyli własną sieć barów szybkiej obsługi pod nazwą "Smacznie - i kropka" ("Wkusno - i toczka"). Bary rozpoczęły działalność w Moskwie i obwodzie moskiewskim. Lokale zostały otwarte z wielką pompą, przed restauracjami ustawiły się ogromne kolejki. Produkty serwowane są one w pudełkach przypominających te wykorzystywane przez Amerykanów, ale nie ma na nich charakterystycznego logo słynnej sieci. Do końca lata sieć ma uruchomić 850 restauracji w całej Rosji.

Klienci jednak nie są szczególnie zadowoleni z oferty rosyjskiego Maca. Według ich relacji w mediach społecznościowych sieć podaje nieświeże dania z pełzającymi robakami. Kiedy fotografie pojawiły się w sieci... restauracje wprowadziły zakaz robienia zdjęć. 

Szokujące zdjęcia z rosyjskiego McDonald's

i

Autor: TikTok / Двач @ru2ch Szokujące zdjęcia z rosyjskiego McDonald's
Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

To nie pierwszy problem z nowym fastfoodem. Wcześniej informowano, że ze względu na brak ziemniaków nie będą serwowane frytki.

"Jest to związane z tym, że 2021 r. w Rosji był nieurodzajny, jeśli chodzi o odmiany ziemniaka wykorzystywane do produkcji frytek (...) Oprócz tego niemożliwy stał się import z rynków, które mogłyby być czasowymi dostawcami ziemniaka dla przedsiębiorstw w Rosji" - przekazało przedsiębiorstwo portalowi RBK. Dostawy ziemniaka - według niego - mają być przywrócone jesienią.

Amerykański McDonald's znika z Rosji

Amerykański gigant McDonald's Corp. sprzedał swoje lokale w Rosji po rozpoczęciu przez nią wojny na Ukrainie. W czerwcu w miejscach tych otwarto lokale sieci Wkusno i toczka. Jak pisze "Ukrainska Prawda", poinformowano wtedy, że menu w większości pozostanie bez zmian, jednak z nazw na liście potraw usunięto prefiks "Mc", by nie kojarzyły się z poprzednim właścicielem.

Niezależna "Nowaja Gazieta Jewropa" przypomina, że wcześniej klienci restauracji KFC informowali, że w menu brakuje niektórych dań ziemniaczanych. Biuro prasowe sieci przekazało portalowi Gazeta.ru, że związane jest to z "zerwaniem logistycznych łańcuchów" z Polską, skąd do restauracji trafiały ziemniaki. 

Sonda
Często jadasz w restauracjach typu fast food?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze