LIDL

i

Autor: SHUTTERSTOCK LIDL

Takich promocji w Lidlu jeszcze nie było! Całkiem nowy sklep

2021-04-14 13:11

Lidl uruchomił swój pierwszy outlet, w którym produkty inne niż żywność można kupić nawet do 80 proc. taniej. Outlet Lidla powstał w Opolu - dowiedział się Business Insider Polska. Od kilku lat sklepy w takim formacie otwiera Biedronka. Do swojej oferty wprowadził je też Carrefour, tworząc w zeszłym roku strefy outletowe w części swoich hipermarketów. Na razie nie wiadomo, czy powstaną kolejne outlety Lidla. Wszystko zależy od zainteresowania klientów. Sądząc po konkurencyjnych cenach i dostępności towarów, można spodziewać się, że będzie ono duże.

Jazda próbna w Opolu

Outlet Lidla, otwarty na razie testowo, powstał w połowie marca przy ul. Ozimskiej 184, gdzie wcześniej mieścił się tradycyjny sklep sieci. Ten został przeniesiony do większej placówki naprzeciwko i działa pod adresem ul. Aleksandra Kazimierskiego 1.

W outlecie Lidla można kupić jedynie artykuły przemysłowe, m.in. odzież damską, męską i dziecięcą, sprzęty RTV i AGD, obuwie, akcesoria do domu i ogrodu, dekoracje, meble. Wszystko nawet do 80 proc. taniej.

- Wszystkie artykuły są w pełni wartościowe, stanowią końcówki serii. Obejmują je takie same zasady kupna i zwrotu jak w przypadku naszych regularnych sklepów – powiedziała dziennikarzom Business Insider Polska Aleksandra Robaszkiewicz, head of communications w Lidl Polska.

Konkurencja już kilka lat temu wyczuła potencjał outletów. Biedronka posiada obecnie 19 sklepów outletowych pod nazwą Towaroteka, które znajdują się w 18 miastach, m.in. w Gdańsku, Bolesławcu, Łomży, Mielcu czy Lublinie. Carrefour także stawia na wyprzedaże.

Potężne podwyżki chleba, pomidorów, kawy i mięsa!

Jednak w przeciwieństwie do Biedronki, nie uruchomił osobnych sklepów a wykorzystał powierzchnię swoich hipermarketów. Powstały specjalnie oznaczone strefy, w których klienci mogą kupić m.in. artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracyjne, sportowe, dla domu, zabawki, sprzęt RTV i AGD. Asortyment można nabyć w cenach rozpoczynających się już od 1,99 zł. Nic dziwnego, że jesienią ub.r. takie strefy pojawiły się w kolejnych trzech hipermarketach w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Sonda
W którym sklepie są lepsze promocje - Lidl czy Biedronka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany