Nie uwierzysz, tym jeżdżą politycy. Lewica uwielbia luksus [ZDJĘCIA]

2021-02-26 9:31 tryb
Takimi furami jeżdżą posłowie
Autor: WIKIMEDIA COMMONS/MAT. PRAS. BMW Takimi furami jeżdżą posłowie

Politykom nie łatwo ukryć drogie samochody, nawet jeśli na co dzień z nich nie korzystają. Parlamentarzyści mają obowiązek wpisać wszystkie drogocenne nieruchomości i posiadane dobra do oświadczeń majątkowych. To właśnie dzięki nim wiemy, że 460 posłów posiada aż 579 samochodów. Politycy których partii mają ich najwięcej? Kto najdroższe i jakie modele? Odpowiedzi są zaskakujące!

Kto w Sejmie ma najdroższe auto?

Oświadczenia majątkowe posłów z minionego roku pod lupę wzięły serwisy MamPrawoWiedziec.pl i Sejm Watch. Wszystkie zebrane dane są uśrednione lub medianą, ale wielu obserwatorów polityki mogą zaskoczyć. Okazuje się bowiem, najwięcej samochodów na osobę posiadają przedstawiciele Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15). Z kolei najmniej posłowie Konfederacji. Posłowie której z formacji politycznych wożą się najdroższymi furami? Otóż politycy lewicy (mediana wartości - 39 191 zł). Najtańsze auta posiadają Konfederaci. 

A to tylko początek sporego zestawienia. Najciekawiej robi się rankingu "najdroższy samochód posiadany przez parlamentarzystów i parlamentarzystki". W pełnym zestawieniu uwzględniono m.in. ilość, wartość i wiek samochodów osobowych w podziale na kluby parlamentarne. Do kogo należą najcenniejsze pojazdy w Sejmie? Ile kosztują? Kto jest właścicielem zabytkowego Mercedesa Ponton z roku 1954 i do którego polityka należy najtańszy w rankingu Nissan Primera z roku 1998? Zobacz w naszej galerii poniżej!

Tajemnice milionera z zamku w Stobnicy. Kim naprawdę jest poznański okulista? [DUŻO ZDJĘĆ]

Prezydent Duda pakuje kota do limuzyny
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze