Jadwiga Emilewicz

i

Autor: Tomasz Radzik Jadwiga Emilewicz

Tańsze bilety kolejowe dla turystów. CIEKAWA zapowiedź wicepremier

2020-09-23 19:39

W dobie pandemii Polacy coraz częściej, zamiast wojaży po świecie, wybierają podróże po rodzimym kraju. Do zwiedzania Polski zachęca też wicepremier Jadwiga Emilewicz, która w rozmowie z RMF FM zapowiedziała ulgi dla turystów podróżujących po Polsce. Ma to być jednocześnie kolejna forma wsparcia dla branży turystycznej.

Branża turystyczna w Polsce została najbardziej dotknięta skutkami koronawirusa i żyje, jak wszędzie w Europie, w największej niepewności – stwierdziła Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju w rozmowie z RMF FM. I jeszcze się nie podniosła.

Trzeba się liczyć z tym, że Polacy nie wrócą szybko do dawnych nawyków. W obawie przed koronawirusem nie będą wyjeżdżać na wakacje i weekendy za granicę, tylko zostaną na miejscu i więcej wolnego czasu będą spędzać we własnym kraju – uważa Emilewicz.

Wprowadzony przez rząd bon turystyczny będzie ważny jeszcze do marca 2023 roku. Jednak przyda się też dodatkowy system zachęt ze strony państwa, który spowoduje, że Polacy ruszą w Polskę , a tym samym dojdzie do ożywienia branży turystycznej.

- Warto zbudować system zachęt do spędzania weekendów w poszczególnych miastach w Polsce. - Dobrym rozwiązaniem, które jednocześnie pomogłoby branże turystycznej, byłoby np. zaoferowanie turystom tańszych biletów kolejowych - powiedziała wicepremier.

Przeczytaj także: Bon turystyczny 2020: Jak dostać pieniądze na wakacje?

Bon turystyczny - najważniejsze informacje
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze