NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Shutterstock

TAURON ostrzega klientów. Doszło do poważnego wycieku danych!

2021-07-31 13:07

Tauron ostrzega swoich klientów, doszło do poważnego wycieku danych, który może mieć daleko idące konsekwencje. Według wstępnych ustaleń wynika, że do wycieku doszło nie w samym Tauronie, ale u partnerów współpracujących z firmą. W niepowołane ręce mogły wpaść nie tylko same dane klientów, ale także nagranie rozmowy telefoniczne.

Tauron ostrzega. Doszło do poważnego wycieku danych osobowych klientów

Tauron rozsyła do swoich klientów zawiadomienia o wycieku danych osobowych klientów. Wszystko wskazuje, że był to atak osób trzecich, a do samego wycieku doszło u partnerów współpracujących z Tauronem. Wyciek może mieć daleko idące konsekwencje, a prócz samych danych ściągnięte zostały również nagrania rozmów. W specjalnym komunikacie wysłanym do klientów Tauron informuje: 

"Szanowni Państwo, otrzymaliśmy  informację, że nieuprawnione osoby mogły wejść w posiadanie rozmów telefonicznych niektórych naszych klientów, a przez to także Państwa danych osobowych obejmujących m.in.:

imię i nazwisko, datę urodzenia,adres punktu poboru energii,numer telefonu,adres e-mail,PESEL.Bardzo przepraszamy za tę sytuację, która miała miejsce, mimo stosowanych przez nas zabezpieczeń.  Ponieważ ujawnienie powyższych danych osobowych – zwłaszcza imienia i nazwiska oraz PESEL-u –  może spowodować podszycie się pod Państwa obcej osoby, prosimy, aby zapoznali się Państwo z  informacją na temat tego zdarzenia, możliwych konsekwencjach i środkach, jakie podjęliśmy, aby zabezpieczyć dane osobowe naszych klientów. Wszystkie na bieżąco aktualizowane informacje znajdą Państwo na stronie tauron.pl/komunikat-dane. Mogą także Państwo skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem infolinii 32 606 0 606, która będzie czynna także w sobotę i niedzielę od 7:00 do 20:00".

Morskie święto w Szczecinie. Rozpoczęły się "Żagle 2021"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze