Czy wysoki popyt na wakacje w Polsce jest związany z łatwiejszą podróżą?
- Na największych lotniskach międzynarodowych bardzo łatwo się zgubić, a tym samym spóźnić na kolejny lot. Przed podróżą warto więc zapoznać się z topografią lotniska, na którym będziesz się przesiadać, aby móc swobodnie się po nim poruszać. Jeżeli mimo wszystko nadal nie wiesz, w którą stronę się kierować, nie wahaj się też prosić obsługi lotniska o pomoc w dotarciu do stanowiska odprawy. Pasażerowie lecący na bilecie łączonym, w przypadku spóźnienia, do boardingu będą dodatkowo nawoływani z głośników. Bardzo ważne jest więc zaplanowanie lotów tak, aby mieć min. 2 godziny na przesiadkę (tzw. minimum connecting time) – podkresla cytowana przez serwis turysci.pl Katarzyna Gaweł, ekspertka ds. produktów finansowych w rankomat.pl.
Wakacje w Polsce droższe niż popularne kierunki śródziemnomorskie
Rodzina 2+2 za siedem dni wakacji najwięcej musi zapłacić w Mrągowie, czyli 7 260 zł. Nieco taniej jest w Solinie – 6 480 zł (…) wszystkie trzy najdroższe polskie kierunki są droższe niż wszystkie analizowane przez rankomat.pl destynacje zagraniczne – ta analiza porównawcza mówi sama za siebie.
Polskie morze – wysoki popyt bez względu na ceny
„Widzimy większy ruch niż w poprzednim sezonie, a na dodatek wydłuża się czas rezerwacji. Średnia długość pobytu wynosi teraz 4,7 dni, czyli półtora dnia więcej niż w 2023 roku - mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspert Nocowanie.pl. - To dlatego na noclegi w czasie wakacyjnego wyjazdu wydajemy średnio o 450 złotych więcej niż rok temu, chociaż ceny się ustabilizowały i trzymają poziom z zeszłego sezonu” - wyjaśnia i dodaje, że średnia wartość rezerwacji w Polsce wynosi w tej chwili 1566 złotych.