IKEA

i

Autor: SHUTTERSTOCK IKEA

Teraz nawet meble kupisz zdalnie. IKEA rozwija sprzedaż online

2022-02-09 21:27

W tym roku powstaną kolejne punkty odbioru zamówień w IKEA. Sieć skupia się głównie na tym, co ułatwia zdalne zakupy - czytamy w "Pulsie Biznesu" i dowiadujemy się, że w 2021 r. powierzchnia placówek handlowych IKEA w Polsce "wzrosła o ponad 10 proc., do około 200 tys. m kw.". "Dzięki otwartemu w maju 2021 r. sklepowi w Szczecinie nasza łączna powierzchnia komercyjna zwiększyła się o 19,2 tys. m kw. – mówi PB Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej w IKEA Retail.

- Bardzo dynamicznie zaczęliśmy rozwijać punkty odbioru zamówień. Teraz jest ich łącznie 76, przy czym 55 to punkty mobilne – mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Aneta Gil.

Jak podaje dziennik, pandemia i lockdown spowodowały, że firma musiała zamknąć tradycyjne sklepy i przenieść sprzedaż do internetu. Firma utworzyła 22 punkty odbioru, a w grudniu powstały trzy mobilne.

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy

- Rozpoczęliśmy instalację skrytek przy sklepie w Gdańsku. Część ma być uruchomiona w lutym pozostałe w marcu. Docelowo będzie tam 68 pojedynczych boksów – mówi "PB" Aneta Gil. Jak informuje dziennik od jesieni 2020 r. obiór zakupów zrobionych w sieci jest również możliwy w tzw. skrytkach IKEA. Firma przetestowała usługę w sklepach w Łodzi i na warszawskim Targówku.

"W niektórych można zmieścić jednocześnie nawet dwa wózki platformowe" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze