To będzie koniec Rossmanna? Gigant z tanimi kosmetykami wchodzi do Polski

i

Autor: Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

To będzie koniec Rossmanna? Gigant z tanimi kosmetykami wchodzi do Polski

2021-04-18 16:23

Dm-drogerie markt pojawi się w Polsce. Rossmann to niekwestionowany król drogeryjnego rynku w Polsce. Niedługo jednak może się to zmienić, a to za sprawą innej niemieckiej sieci drogerii, o nazwie Dm-drogerie markt. Sieć sklepów ma wkroczyć do Polski z rozpędu, bo od razu ma pojawić się kilkanaście sklepów. Dm-drogerie markt to jedna z największych sieci na rynku drogerii. W Polsce zamierza uruchomić 12-15 sklepów. Czy zagrozi pozycji Rossmanna w naszym kraju? Przeczytaj szczegóły poniżej.

Dm-drogerie markt wchodzi ze sklepami do Polski

Rossmann to lider na polski rynku, jeśli chodzi o drogerie. To się może jednak niedługo zmienić, ponieważ jak podają wiadomoscihandlowe.pl sieć Dm-drogerie markt zamierza wejść na Polski rynek i od razu uruchomić około 12-15 sklepów. Dm-drogerie markt to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie. Już pojawiły się oferty pracy na stanowiska: manager regionalny, kierownik sklepu, konsultant IT ds. systemu SAP ERP. Jak wynika z informacji przekazanych przez wiadomoscihandlowe.pl Dm-drogerie markt na koniec roku rachunkowego 2019/2020 dysponowała siecią 3765 sklepów w całej Europie. Najwięcej, bo ponad 2 tys. funkcjonowało w Niemczech.

Czytaj też: Bajeczne promocje! Cudowna sukienka z Lidla, którą musisz mieć. Kosztuje mniej niż 40 zł

Konkurencja dla Rossmanna

Wejście takiego giganta na polski rynek oznacza sporą konkurencję dla Rossmanna. Jak wynika z danych przekazanych przez wiadomoscihandlowe.pl, sieć Rossmann w 2020 roku osiągnęła całkowity obrót na poziomie 10,35 mld euro. W 2020 roku w Polsce funkcjonowało 1487 sklepów tej sieci. Według informacji przekazanych przez firmę, 820 tys. osób robi codziennie zakupy w drogeriach Rossmann. Którą drogerię będziemy chętniej wybierać? Która z nich będzie oferować bardziej konkurencyjne ceny dla swoich klientów?  To okaże się wkrótce.

Czytaj też: Promocje szyte na miarę! Rossmann - boskie perfumy od projektanta TANIEJ o 150 zł

We Włocławku podpalono punkt badań COVID-19
Najnowsze