Fotowoltaika

i

Autor: GettyImages

Program "Mój prąd"

To już koniec! Program Mój Prąd 4.0 został zakończony! Skończyły się pieniądze

2023-03-17 11:25

W piątek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił koniec naboru wniosków w ramach programu Mój Prąd 4.0, Program dedykowany jest rozwojowi energetyki prokonsumenckiej. Nabór do edycji Mój Prąd 5.0 ruszy w kwietniu.

Program Mój Prąd 4.0 miał zamknąć się 31. marca, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił natomiast koniec naboru wniosków 17 marca. “Informujemy, że czwarty nabór (MP4) wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym “Mój Prąd” ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY z powodu wyczerpania się budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji" - czytamy na oficjalnej stronie programu. "Ostatni skokowy wzrost liczby składanych wniosków może spowodować wyczerpanie puli dotacji jeszcze z końcem naboru" – ujawnił w środę wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski na antenie Radia Lublin. 

"Wcześniej tygodniowo było składanych 2,5 tys. wniosków. W ubiegłym tygodniu to jest 4 tys. Jeszcze kilka dni i te środki finansowe mogą nam się wyczerpać. W puli zostało 15 mln złotych" – dodał. W ostatnich dniach pojawiały się informacje o tym, że pula pieniędzy może wkrótce się wyczerpać. Powód - większa liczba wpływających wniosków w ciągu ostatnich tygodni trwania naboru. NFOŚiGW zapowiedziało kolejną edycję Mój Prąd 5.0, która ma ruszyć już w kwietniu. Szczegóły kontynuacji programu pojawią się w niedzielę 19 marca wraz z informacjami o terminach nowego naboru, kwocie i poziomach dofinansowania. 

Sonda
Czy planujesz skorzystać z programu "Mój prąd"?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze