kluczyki do samochodu

i

Autor: Jay Lamping - Pixabay Ukradł busa szefowi, bo ten mu nie zapłacił

Będą podwyżki

To nie koniec podwyżek. Samochody podrożeją jeszcze nawet o 20 procent

2022-09-27 16:36

Według raportu "MotoBarometr 2022. Nastroje w automotive w Europie" w ciągu najbliższych 12 miesięcy nowe samochody w Polsce mogą zdrożeć o kolejne nawet 20 proc. "Doroczne badanie wśród menedżerów przemysłu samochodowego w 11 krajach pokazuje, że polscy kierowcy słono zapłacą za wydarzenia, jakie zdemolowały europejski rynek" - zauważa dziennik "Rzeczpospolita".

Samochody będą droższe nawet o 20 proc.

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, samochody w Polsce mogą podrożeć nawet o 20 proc. Wynika to z raportu MotoBarometr 2022. Nastroje w automotive w Europie". 

Obecna drożyzna przyczyniła się do tego, że Polacy mogą mieć ogromne trudności z utrzymaniem swoich obecnych aut, ale także z zakupem nowych. W rozmowie z dziennikiem Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems stwierdził, że ceny aut drożeją już od kilku lat, jednak to pandemia i wojna na Ukrainie przyczyniła się do ich gwałtownych wzrostów. “Rzeczpospolita” podaje, że nowe auta zdrożały w ciągu roku o 18,7 tys., a jak wyjaśnia platforma sprzedażowa Carsmile, to nie koniec podwyżek. - Nie możemy też zapomnieć o innych czynnikach, jak unijne regulacje w zakresie emisji spalin, którym muszą sprostać producenci – mówi w rozmowie Jacek Opala.

Biorąc pod uwagę fakt, że WIBOR w zaledwie trzy miesiące wzrósł o 0,24 proc. do poziomu 7,15 proc., to koszt samochodu na kredyt zwiększył się o 47,5 tys. zł - podkreśla gazeta. 

Wielu Polaków ma dylemat i zastanawia się, kiedy będzie dobry moment na kupno auta. Wszystko wskazuje jednak na to, że takie właściwego momentu nie będzie jeszcze długo. Carsmile wylicza, że koszt zakupu samochodu w skali roku może wzrosnąć o 35 proc. 

Sonda
Podobają Ci się luksusowe samochody?
Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze