kluczyki do samochodu

i

Autor: Jay Lamping - Pixabay Ukradł busa szefowi, bo ten mu nie zapłacił

Będą podwyżki

To nie koniec podwyżek. Samochody podrożeją jeszcze nawet o 20 procent

2022-09-27 16:36

Według raportu "MotoBarometr 2022. Nastroje w automotive w Europie" w ciągu najbliższych 12 miesięcy nowe samochody w Polsce mogą zdrożeć o kolejne nawet 20 proc. "Doroczne badanie wśród menedżerów przemysłu samochodowego w 11 krajach pokazuje, że polscy kierowcy słono zapłacą za wydarzenia, jakie zdemolowały europejski rynek" - zauważa dziennik "Rzeczpospolita".

Samochody będą droższe nawet o 20 proc.

Jak podaje dziennik Rzeczpospolita, samochody w Polsce mogą podrożeć nawet o 20 proc. Wynika to z raportu MotoBarometr 2022. Nastroje w automotive w Europie". 

Obecna drożyzna przyczyniła się do tego, że Polacy mogą mieć ogromne trudności z utrzymaniem swoich obecnych aut, ale także z zakupem nowych. W rozmowie z dziennikiem Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems stwierdził, że ceny aut drożeją już od kilku lat, jednak to pandemia i wojna na Ukrainie przyczyniła się do ich gwałtownych wzrostów. “Rzeczpospolita” podaje, że nowe auta zdrożały w ciągu roku o 18,7 tys., a jak wyjaśnia platforma sprzedażowa Carsmile, to nie koniec podwyżek. - Nie możemy też zapomnieć o innych czynnikach, jak unijne regulacje w zakresie emisji spalin, którym muszą sprostać producenci – mówi w rozmowie Jacek Opala.

Biorąc pod uwagę fakt, że WIBOR w zaledwie trzy miesiące wzrósł o 0,24 proc. do poziomu 7,15 proc., to koszt samochodu na kredyt zwiększył się o 47,5 tys. zł - podkreśla gazeta. 

Wielu Polaków ma dylemat i zastanawia się, kiedy będzie dobry moment na kupno auta. Wszystko wskazuje jednak na to, że takie właściwego momentu nie będzie jeszcze długo. Carsmile wylicza, że koszt zakupu samochodu w skali roku może wzrosnąć o 35 proc. 

Sonda
Podobają Ci się luksusowe samochody?
Pieniądze to nie wszystko Janusz Kowalski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany