Ile miesięcznie wydajemy na zakupy spożywcze? Ta kwota ZWALA Z NÓG!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Koniec z zakupami w niedzielę! Sejm zaostrzy zakaz handlu w niedziele

2021-09-14 11:53

Posłowie PiS chcą wyłączenia możliwości otwierania sklepów spożywczych w niedziele niehandlowe jako placówek pocztowych. Możliwe, że głosowania w tej sprawie odbędą się jeszcze w tym tygodniu. Projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu trafił do Sejmu w lipcu. Zgłosiła go grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości, której przedstawicielem jest Janusz Śniadek, były przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Niewykluczone, że projekt będzie procedowany jeszcze w tym tygodniu, ponieważ 14 września zajmie się nim sejmowa komisja. Następnego dnia startuje najbliższe posiedzenie Sejmu. Projekt nowelizacji zakłada zniesienie kilku wyjątków od zakazu handlu.

Kluczowy z nich zakłada, że placówki pocztowe, których zakaz nie dotyczy, muszą się utrzymywać w przeważającej większości z dostarczania paczek. Obecnie coraz więcej sieci spożywczych powołuje się bowiem na usługi pocztowe i dzięki temu handluje w niedziele niehandlowe. 

Karpacz 2021: Artur Białkowski

Nowelizacja została złożona w Sejmie w lipcu bieżącego roku. Zgodnie ze złożonym projektem ustawy, w placówkach handlowych ma zostać wprowadzony obowiązek prowadzenia ewidencji, która będzie pokazywała, jakie są przychody z przeważającej działalności, a jakie z pozostałej.

Sonda
Zakaz handlu w niedzielę powinien być:

Należy ten proceder ukrócić – mówi portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński. - Nie można obchodzić prawa na wszystkie sposoby tak, aby sprzedawać znaczki pocztowe jako rzekomą działalność pocztową, gdy ta działalność nie jest działalnością dominującą. Myślę, że przyjęcie nowych rozwiązań będzie tylko formalnością - dodaje.

GIS ostrzega - te napoje i te kremy są wycofane ze sprzedaży! Sprawdź, czy masz je w domu

Najnowsze