Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej

Totalny lockdown na majówkę! Minister zdrowia wygadał się

2021-04-08 9:08

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski dopiero co w środę ogłosił przedłużenie obowiązującego lockdownu i związanych z nim restrykcji do 18 kwietnia, a już pojawiła się kwestia majówki. Niestety rządzący nie mają tutaj dobrych wiadomości. Szef resortu zdrowia ujawnił, że z długiego weekendu i wyjazdów nici.

  • Lockdown został przedłużony z 9 kwietnia do 18 kwietnia

  • W kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania; przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - powiedział w środę minister zdrowia

  • W Polsce dominuje brytyjska mutacja koronawirusa

  • Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (8.04) o 27 887 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Z powodu Covid-19 zmarły aż 954 osoby

Lockdown na majówkę

- Program Szczepień nie zapewni nam jeszcze do okresu majowego takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba liczyć się z tym, że w okresie majówki również będą obecne obostrzenia - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. O skali obostrzeń będziemy informowali w kolejnych tygodniach - dodał. Niedzielski pytany był w środę na konferencji prasowej, czy możliwe jest poluzowanie obostrzeń na majówkę i np. otwarcie sportu na otwartym powietrzu czy gastronomii ogródkowej. Minister odpowiedział, że rząd w tej chwili myśli przede wszystkim w pierwszej kolejności "o przywracaniu edukacji".

Polska szczepionka na COVID-19! Ma być dostępna już w III kwartale tego roku! [SZCZEGÓŁY]

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Zwracał uwagę, że do majówki jest jeszcze trochę czasu. "Myślę, że w przyszłym tygodniu tak, jak będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź nie, bądź kontynuacji spadku liczby nowych zakażeń, to wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji" - zaznaczył minister.

Według niego, "zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu, czy we wcześniejszych okresach". "Bo siłą rzeczy Program Szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba się liczyć, że w tym okresie majówki również będą obecne obostrzenia" - podkreślił Niedzielski. "O skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach" - dodał

Sonda
Czy wprowadzenie twardego lockdownu uważasz za dobrą decyzję?

Twardy lockdown przedłużony

Obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną. Jak podkreślił, ta decyzja jest odłożona o tydzień, ponieważ rząd patrzy, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze