Nie żyje Marian Pędzimąż

i

Autor: Shutterstock, Archiwum prywatne Nie żyje Marian Pędzimąż

Milioner z Zakopanego

Tragiczna śmierć młodego milionera z Zakopanego. Kim był Marian Pędzimąż?

2023-02-24 1:31

Nie żyje polski milioner Marian Pędzimąż. 38-latek został znaleziony martwy w swoim domu. Biznesmen z Zakopanego osiągnął sukces w branży gastronomicznej, kilkanaście lat temu było o nim głośno, gdy jako 21-latek sprowadził do Polski pierwsze renifery i ustawiał w polskich miastach "zagrody świętego Mikołaja".

Nie żyje Marian Pędzimąż. Kim był młody milioner z Zakopanego?

Jak poinformował Onet, nie żyje Marian Pędzimąż, młody polski milioner. 38-latek był właścicielem oraz wspólnikiem kilku lokali gastronomicznych w Zakopanem m.in. przy Krupówkach i Kuźnicach serwujących pizzę, kebaby, frytki czy lody, oraz prowadził sklepy spożywcze. Przedsiębiorca inwestował również w nieruchomości i prowadził lodowisko. W całej Polsce zasłynął dzięki sprowadzeniu reniferów do naszego kraju.

Przedsiębiorca sprowadził renifery w 2005 roku. Zgodnie z jego opowieścią, pojechał po renifery do Laponii pożyczoną półciężarówką i przywiózł je wraz ze specjalną karmą. Stado 12 zwierząt pokazywał na Krupówkach w "Zagrodzie św. Mikołaja", a zwierzęta oraz pracowników przebranych za Mikołajów ustawiał m.in. w centrum Warszawy, Krakowa, czy przy galeriach handlowych.

Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Najnowsze