Emerytury

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Trzynasta emerytura na kontach przed Wielkanocą. Wiemy, kiedy emeryci dostaną pieniądze!

2021-03-10 9:28

Trzynasta emerytura to dodatkowy zastrzyk pieniędzy dla wszystkich emerytów w Polsce. Nic dziwnego, że seniorzy z niecierpliwością na nią czekają. W tym roku niektórzy z emrytów trzynastkę dostaną jeszcze przed świętami, co przy lawinowo rosnących cenach żywności z pewnością ich ucieszy. Znamy konkretne daty, w których trzynasta emerytura z ZUS trafi na konta emerytów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał siedem terminów przelewów z trzynastą emeryturą. Co ważne dodatkowe pieniądze przyjdą do emerytów wraz z regularną emeryturą, którą co miesiąc dostają z ZUS. Podajemy konkretne daty, w których seniorzy mogą spodziewać się na koncie bankowych 13. emerytury!

Na 13. emeryturę seniorzy w Polsce czekają cały rok. Dostają ją raz w roku i traktują jako dodatkowy zastrzyk gotówki. W tym roku trzynasta emerytura, która trafi do wszystkich emerytów, wynosić będzie 1250 zł 88 groszy. Po tegorocznej waloryzacji, która miała miejsce 1 marca, to równowartość emerytury minimalnej. Kiedy dodatkowe świadczenie emerytalne z ZUS wpłynie na konta bankowe seniorów? Trzynasta emerytura 2021 na rachunkach niektórych emerytów pojawi się już przed Wielkanocą. Ale nie wszyscy seniorzy przed świętami mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy. Wypłata trzynastych emerytur z ZUS będzie bowiem rozłożona na cały miesiąc. Przelewy z trzynastką wyjdą z ZUS wraz z regularną emeryturą, którą co miesiąc trafia na konta emerytów. Kiedy więc dokładnie emeryci powinni spodziewać się dodatkowych pieniędzy? W jednym z siedmiu terminów podanych przez ZUS. Są to 1., 5., 6., 10., 15., 20. oraz 25. kwietnia.

REWOLUCJA! Emerytury bez podatku!

Którzy z emerytów mają szansę zobaczyć trzynastkę na swoim koncie przed Wielkanocą? Ci na których konta świadczenia emerytalne z ZUS wpływają 1. lub 5. dnia miesiąca. O dzień wcześniej emerytury otrzymają seniorzy, którym świadczenie przysługuje 10. dnia miesiąca, bo 10.04. 2021 przypada w sobotę.

161 mandatów na łączną kwotę 32 000 zł za parkowanie w strefie od 2019 roku

Przypominamy. 13. emerytura po raz pierwszy została wypłacona w 2019 roku. Było to świadczenie jednorazowe, ale już wtedy rządzący zapowiadali, że będzie to stały dodatek dla wszystkich seniorów, wypłacany w każdym roku. Tak też się stało. Trzynasta emerytura trafia do wszystkich emerytów i wynosi równowartość minimalnej emerytury. W 2019 roku seniorzy otrzymali 1100 zł brutto, w 2020 roku kwota trzynastki wzrosła do 1200 zł, a w 2021 roku, wraz z podniesieniem minimalnej emerytury, wyniesie 1250, 88 zł.

Specjalny przelew wpłynie na konta Polaków. Sprawdź, czy dostałeś taki prezent

Sonda
Którzy emeryci powinni dostać trzynastą emeryturę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze