Jak rozliczyć PIT przez internet?

i

Autor: Canva Na jakiej stronie rozliczyć PIT za 2021 rok? Te strony ułatwią rozliczenie

Szturm Polaków na Twój e-PIT. System szwankuje i nie sposób się rozliczyć

2022-02-15 14:50

Od 15 lutego 2022 roku umożliwiono rozliczanie PIT-ów za poprzedni rok. Już pierwszego dnia Polacy zaczęli masowo szturmować system Twój e-PIT. Mimo, że Ministerstwo Finansów umocniło swoje serwery w służbach podatkowych, to nie udało się uniknąć corocznych awarii. Osoby, które próbowały skorzystać z systemu musiały albo uzbroić się w cierpliwość, albo zrezygnować po kolejnym zawieszeniu się strony.

System Twój e-PIT nie przetrwał tsunami Polaków. Serwery zmagały się z przeciążeniami

- Dzisiaj u niektórych użytkowników usługi Twój e-PIT mogą występować przejściowe utrudnienia w działaniu usługi. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełne działanie serwisu. Przepraszamy za niedogodności - napisało Ministerstwo Finansów na oficjalnym, twitterowym koncie w odpowiedzi na uwagi o niedziałającym systemie.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Podatnikom zostaje więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać kilka dni, aż system przestanie być szturmowany przez Polaków i będzie można rozliczyć się w spokojniejszych okolicznościach. Czasu jest sporo, bo PIT trzeba rozliczyć do 2 maja 2022 roku. Jest również możliwość rozliczenia się w formie papierowej, ale skorzystanie z systemu uprawnia do szybszego otrzymania zwrotu podatku.

Rozliczenie przez Twój e-PIT to szybszy zwrot podatku

Jak przypomina Ministerstwo Finansów, ci którzy rozliczą się za pomocą systemu Twój e-PIT mogą liczyć na zwrot podatku w czasie skróconym do 45 dni. Gra jest niewątpliwie warta świeczki, bo ze względu na szalejącą inflacje, "czekające" pieniądze mogą stracić na wartości. Stąd też prawdopodobne przeciążenie systemu w pierwszym dniu, Polacy chcieli jak najszybciej otrzymać zwrot podatku.

Sonda
Rozliczysz PIT elektronicznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze