GODZINY DLA SENIORÓW - czy wrócą na twardy lockdown?

i

Autor: canva.com Supermarket

Godziny dla seniorów a twardy lockdown w Polsce. Czy znowu będą obowiązywać?

2021-03-25 10:14

Twardy lockdown w Polsce już wkrótce. Niebawem poznamy nowe obostrzenia, które mają obowiązywać tydzień przed i tydzień po Wielkanocy. Tymczasem obywatele zastanawiają się, czy rząd ponownie wprowadzi godziny dla seniorów. Zgodnie z tym przepisem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy mogły robić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Czy godziny dla seniorów będą znowu obowiązywać?

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest dynamiczna. Dziś zanotowano niemal 34 tysiące nowych zakażeń koroawirusem. W szpitalach oraz pod respiratorami znajduje się rekordowa liczba pacjentów. W związku z tym, rząd podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosi nowe obostrzenia. Te mają wstępnie obowiązywać tydzień przed oraz tydzień po Świętach Wielkanocnych. Wśród rozważanych możliwości jest m.in. zamknięcie żłobków i przedszkoli, salonów fryzjerskich oraz sklepów RTV/AGD, z meblami i budowlanych. Polacy zastanawiają się, czy w związku z ponownym twardym lockdownem, rząd przywróci godziny dla seniorów, które zniesiono 1 lutego. Godziny dla seniorów były jednym z tych przepisów lockdownu, które budziły duże kontrowersje. Jak będzie tym razem?

ZOBACZ: Potężny wzrost bezrobotnych. W tym regionie przez miesiąc ludzie masowo stracili pracę

We wszystkich sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach, czy na poczcie przez długi czas obowiązywały godziny dla seniorów, czyli obsługa między godiznami 10 a 12 jedynie klientów powyżej 60. roku życia (wcześniej po 65. roku życia). Przepis ten zniesiono 1 lutego. Jednym z argumentów za zniesieniem godzin dla seniorów był trwający właśnie program szczepień osób starszych, który ma zwiększyć ich bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele starszych osób wciąż nie odbyło szczepienia, rząd może przywrócić pomysł godzin dla seniorów. Póki co w tej sprawie nie zapadły żadne decyzje. Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia zaplanowana jest na godz. 11. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły na temat nowych obostrzeń. 

SPRAWDŹ: Likwidacja OFE. Jest decyzja! Projekt zmian w OFE przyjęty przez sejmowe komisje

Sonda
Czy jesteś "za" przywróceniem godzin dla seniorów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze