Mariusz Kamiński

i

Autor: Super Express Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych

Tylko 2 tys. oszczędności i kredyt mieszkaniowy. Majątek Mariusza Kamińskiego

2016-05-18 15:16

Koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, wokół którego ostatnio było sporo szumu w związku z jego ułaskawieniem przez prezydenta Andrzeja Dudę, jako poseł obecnej kadencji Sejmu złożył swoje oświadczenie majątkowe. Postanowiliśmy dokładnie się mu przyjrzeć.

Wygląda na to, że Kamiński jest jednym z mniej zamożnych polityków. Na koncie ma tylko 2 tys. zł oszczędności, nie ma żadnych środków w obcej walucie, ani papierów wartościowych. Jego jedynym dochodem w okresie od stycznia do końca października br. (za ten okres posłowie składają oświadczenia) były tylko środki pieniężne wynikające z pełnienia mandatu posła.

Kamiński zarobił prawie 96 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego i 25,4 tys. zł dzięki dietom poselskim.

Kamiński nie wynajmował żadnej nieruchomości, nie prowadził też swojej działalności gospodarczej, ani nie zasiadał w zarządach żadnych spółek. Minister koordynator jest posiadaczem mieszkania o powierzchni 39 m kw, które warte jest ok. 300 tys. zł. Nie ma za to żadnego samochodu, ani innych wartościowych ruchomości. Ma za to zobowiązania finansowe, czyli 85 tys. zł kredytu mieszkaniowego w Getin Banku.

Najnowsze