Komputer

i

Autor: Pexels

Ulgi podatkowe

Ulga na Internet 2024. Zyskasz nawet 760 złotych

2024-02-25 9:35

Ulga na Internet jawi się obecnie jako pozostałość po czasach, kiedy Internet był innowacją. Dziś dostęp do sieci jest powszechny jednak wciąż można obniżyć roczny PIT poprzez odliczenie wydatków na Internet od dochodu.

Ulga na Internet 2024 – jaka kwota odliczenia?

Limit ulgi na Internet to wspomniane 760 zł. jednocześnie występuje ograniczenie czasowe – można użyć ulgi na Internet jedynie w ramach dwóch lat podatkowych, które w dodatku musza następować bezpośrednio po sobie.

Ulga na Internet podlega wykorzystaniu np. w latach 2022 i 2023.

Jednak gdyby ktoś użył przywileju tylko w rozliczeniu za rok np. 2019, to nie mógłby wykorzystać tego samego prawa ponownie w 2022 r.

Ulga na Internet 2024 – jak udokumentować?

Udokumentowanie ulgi na Internet wymaga obiektywnego dowodu od dostawcy Internetu. W przypadku zakupu pakietu usług (np. Internet i telewizja) kwota tylko za Internet koniecznie musi być wyszczególniona.

Jeśli opłata jest liczona zbiorczo za kilka usług, bez wyszczególnienia kwoty samego Internetu, to niestety nie ma jak dokonać odliczenia.

Ulga na Internet niedostępna dla podatku liniowego i karty podatkowej

Ulga na Internet może być wpisana do formularza PIT-36 (przedsiębiorca na zasadach ogólnych), PIT-37 (umowa o pracę) lub PIT-28 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).

Ulga na Internet „nie działa” na formularzu PIT-36L (podatek liniowy) lub w ramach karty podatkowej.

Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

QUIZ PRL. Symbole luksusu PRL

Pytanie 1 z 15
Marzyły o nim zimą wszystkie kobiety w PRL, jednak tylko nieliczne było na nie stać
QUIZ. Symbole luksusu PRL

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze