banknoty

i

Autor: Materiały prasowe

Uwaga! Jeśli rozliczysz składkę zdrowotną w grudniu to zaoszczędzisz

2021-12-02 7:01

Składka na ubezpieczenie zdrowotne opłacona w styczniu 2022 roku za grudzień 2021 roku nie będzie podlegała odliczeniu na zasadach obowiązujących do 31 grudnia 2021 r. – napisało MF w odpowiedzi na pytania PAP.

Składa zdrowotna. Jak odliczyć

Przepisy wdrażające podatkowe założenia Polskiego Ładu, od 1 stycznia 2022 roku wyłączają możliwość odliczania od podatku dochodowego opłaconej przez przedsiębiorcę w roku podatkowym składki na ubezpieczenie zdrowotne – napisano w odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania PAP. Jak wynika z odpowiedzi MF, przedsiębiorcy, którzy zapłacą składkę zdrowotną za grudzień 2021 w styczniu 2022 r. nie odliczą jej od podatku tak, jak wynika z obowiązujących obecnie przepisów

Oznacza to, że składka na ubezpieczenie zdrowotne opłacona przez przedsiębiorcę w styczniu 2022 roku za grudzień 2021 roku nie będzie podlegała odliczeniu na zasadach obowiązujących do 31 grudnia 2021 r., tj. na zasadach określonych w art. 27b ustawy PIT” – podano w odpowiedzi MF.

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci

Resort przypomniał, że przy odliczeniach składki zdrowotnej kluczowa jest data, kiedy składka została opłacona. Dla celów odliczenia składki zdrowotnej od podatku dochodowego istotna jest data opłacenia składki, a nie okres składkowy, którego dotyczy opłacana składka – stwierdzono. Resort przypomniał, że składka opłacona w styczniu 2021 r. za grudzień 2020 r. podlega odliczeniu w 2021 r. 

Sonda
Czy składka zdrowotna powinna być niższa niż 9 procent?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze