Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

i

Autor: Getty images

PiS rozdaje pieniądze. Nawet 120 tys. zł na jedno dziecko!

2021-12-28 21:41

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, poinformowała o kolejnej możliwości otrzymania dodatkowych pieniędzy na dziecko. Chodzi o pomysł Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego i 500 plus. Polityk wyliczyła i podała konkretne liczby. O co konkretnie chodzi?

120 tys. złotych na dziecko - jak je zdobyć?

Marlena Maląg przedstawiła rodzicom, w jaki sposób do ich kieszeni na jedno dziecko trafi 120 tys. zł. Według jej wyliczeń z 28 grudnia 2021 roku 500 plus pobierane co miesiąc przez rok przyniesie 6 tys. złotych dodatkowego dochodu. Przez 18 lat uzyskiwanie świadczenia razem z 12 tys. złotych pochodzącymi z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego w efekcie da 120 tys. zł dodatkowo. Należy wspomnieć, że Rodzinny Kapitał Opiekuńczy ma wejść w życie w 2022 roku w ramach Polskiego Ładu. - Przygotowaliśmy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To, co do zasady, kolejne wsparcie, kolejne 500 zł dla tych rodziców, którzy mają drugie i kolejne dziecko. Od ukończonego 12 miesiąca życia do 36 miesiąca życia rodzic będzie mógł otrzymać 12 tys. zł takiego świadczenia - poinformowała. - Wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną poprzez platformę usług elektronicznych ZUS, poprzez system Empatia MRiPS oraz przez bankowość elektroniczną – dodała minister rodziny. Warto wniosek złożyć przed ukończeniem 12 miesiąca życia przez dziecko, aby przy skończeniu pierwszego roku można już korzystać z wypłaty świadczenia. ZUS ma około 2 miesiące na dokonanie takiego przekazu środków pieniężnych.

500 plus już nie wystarcza. Polacy ŻĄDAJĄ 700 plus. "PiS DAJE ZA MAŁO! Nie mamy pieniędzy! | KOMENTERY
Sonda
Czy świadczenia 300 plus i 500 plus powinny być wypłacane w gotówce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze