1 lutego ZUS rozpocznie przyjmowanie wniosków o 500 plus

i

Autor: Materiały prasowe

500 plus

Uważaj, tak stracisz 500 plus. Ważny termin

2023-01-29 8:46

Jak poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, od środy 1 lutego można składać wnioski o przyznanie 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Choć czas mamy do 30 kwietnia, to szefowa resortu apeluje aby nie czekać z tym na ostatnią chwilę. Przez spóźnienie możemy stracić pieniądze!

Od 1 lutego można składać wnioski o 500 plus. Lepiej się nie spóźnić

Nabór wniosków na nowy okres rozliczeniowy 500 plus rozpocznie się 1 lutego. Wypłaty z nowego okresu rozliczeniowego mają ruszyć 1 czerwca 2023 roku i potrwać do 31 maja 2024 roku. Czas na złożenie wniosku, aby dostać świadczenie już od czerwca, jest tylko do 30 kwietnia. Złożenie po tym terminie może skutkować miesiącem luki w wypłacie 500 plus, czego rodzic oczywiście nie będzie mógł odzyskać.

- Przypominam, że już od najbliższej środy można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Zachęcam wszystkich rodziców, żeby nie odkładali tego na ostatnią chwilę. Złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń - podkreśliła minister Maląg.

Gdzie złożyć wniosek o 500 plus?

Rodzice może wnioskować o 500 plus przez trzy kanały: portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, bankowość elektroniczną i PUE ZUS. Ponadto wnioski będzie można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

Dla przypomnienia, program 500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów przez rodziców. Świadczenie mogą otrzymać zamieszkali w Polsce na stale obywatele UE, oraz pozostali cudzoziemcy o ile mają legalny pobyt w Polsce z dostępem do rynku pracy.

O świadczenie mogą ubiegać się również Ukraińcy, którzy przybyli do Polski po 23 lutym 2022 roku w związku z wojną. Ponadto muszą mieć legalny pobyt w Polsce uzyskany na podstawie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wniosek może zostać złożony w języku ukraińskim przez PUE ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną

 - Program Rodzina 500 Plus, obchodzi w tym roku swoje siódme urodziny. Każdego miesiąca świadczenie obejmuje blisko 7 mln dzieci. Od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło już ponad 220 mld zł. To potężne wsparcie finansowe - mówiła minister rodziny i polityki społecznej.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane do 700 zł?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze