pocorn w kinie

i

Autor: https://pxhere.com/pl/photo/1626698

W kinie już nie zjesz popcornu! Nowe zalecenia rządu

2021-02-05 12:57

Rząd luzuje obostrzenia! Od 12 lutego w reżimie sanitarnym dostępne dla obywateli będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie czy baseny. To dobra wiadomość dla miłośników kina. Zasmucić ich jednak może fakt, że nie będą mogli obejrzeć filmu w towarzystwie słynnego przysmaku, jakim jest popcorn! Wszystko przez nowe zalecenia rządu. Sprawdź!

Rząd luzuje kolejne obostrzenia! W tej sprawie na dzisiejszej konferencji prasowej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania przemawiali premier Mateusza Morawieckiego, wicepremierzy: Piotr Gliński i Jarosław Gowin oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Rządzący przekazali dobre wiadomości dla wielu polskich przedsiębiorców i miłośników kultury. Od 12 lutego otwarte zostaną hotele, kina, filharmonie, opery i teatry.

"Od piątku 12 lutego otwarte zostaną kina i teatry. Dostępnych będzie 50 proc. miejsc. To decyzja rządu w sprawie luzowania obostrzeń, wprowadzonych w związku epidemią koronawirusa. To strategia krok po kroku" – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ: PILNE! Odmrażanie gospodarki. Hotele, kina i teatry otwarte od 12 lutego [WIDEO]

Zmniejszona liczba miejsc w kinie, to nie jedyne zalecenie rządu. Wielu miłośników kina nie wyobraża sobie seansu bez opakowania chrupiącego popcornu. Dziś jedzenie prażonej kukurydzy kojarzone jest głównie z oglądaniem filmu. Fani przekąski będą musieli obejść się smakiem. Ze względu na wymogi sanitarne konsumpcja w kinie będzie całkowicie zabroniona. Widzowie muszą się liczyć także z tym, że podczas seansu będą musieli mieć maseczki. 

Premier Mateusz Morawiecki informując o otwarciu dla widzów kin i teatrów zastrzegał, że nie możemy sobie pozwolić na szerokie luzowanie. "Możemy mówić o co najwyżej pewnego rodzaju kruchej stabilizacji" - stwierdził szef rządu, powołując się na aktualne dane dotyczące zachorowań na koronawirusa.

SPRAWDŹ: Alkohol będzie TAŃSZY! Ważna zmiana dla restauratorów

Sonda
Jeśli popcorn, to...
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze