Żabka jakiej jeszcze nie było! W Warszawie otwarto PIERWSZY taki sklep w Polsce

i

Autor: Żabka Polska automatyczne drzwi lodówki

W niedzielę 6 grudnia sklepy otwarte? Otwarcie z poparciem sejmowej komisji

2020-11-27 11:57

Rząd wprowadza 6 grudnia niedzielę handlową. Sejmowa komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła w czwartek zapis w rządowym projekcie ustawy o zniesieniu zakazu handlu tego dnia. Jak uzasadniono w projekcie, dodatkowa niedziela handlowa ma nieco rozłożyć liczbę klientów, którzy ruszają na przedświąteczne zakupy.

"Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna" - czytamy w uzasadnieniu. "Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r."

Masło za darmo w Lidlu. Nowa promocja!

Komisja nie zgłosiła zastrzeżeń do tych zapisów. Przepadła jednak poprawka Lewicy, przewidująca wypłacenie pracującym tego dnia 150 proc. wynagrodzenia. Została potem zgłoszona jako wniosek mniejszości.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Sklepy internetowe mogą obniżyć koszty wysyłki. Sprawdź jak!

Komisja zdecydowała wcześniej na połączenie dwóch projektów ustaw i do rządowego dołączono zgłoszony przez posłów PO, zakładający zniesienie zakazu handlu w niedzielę w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii i przez 60 dni po ich zniesieniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze