Właścicielka pizzerii wygrała w sądzie odszkodowanie

i

Autor: Shutterstock Właścicielka pizzerii wygrała w sądzie odszkodowanie

Przedsiębiorcy

W pandemii właścicielka pizzerii dostawała wysokie kary. Teraz wygrała wszystkie sprawy w sądzie

2023-03-08 10:52

Właścicielka pizzerii w Radomiu dostała w trakcie pandemii kary wysokości 15 tys. zł od sanepidu i 1 tys. zł od policji. Kobieta zdecydowała się na batalie sądową i po dwóch latach odzyskała pieniądze z odsetkami, a Sanepid musiał także zwrócić pieniądze z tytułu upomnień.

Kobieta prowadząca pizzerię odzyskała pieniądze z kar, które zapłaciła w trakcie pandemii

W trakcie pandemii wielu przedsiębiorców zdecydowało się nie przestrzegać przepisów sanitarnych i otwierało swoje lokale, kosztem kar i mandatów. Wiele spraw trafiło do sądu, a w maju 2022 roku zapadł pierwszy wyrok w sprawie odszkodowania za lockdown, o czym pisał Busienss Insider. Wygląda na to, że to niejedyny przedsiębiorca, który walczył o swoje.

Jak pisze portal echodnia.eu, pani Ewa prowadząca pizzerię w Radomiu, otwierała lokal mimo zakazów, za co dostała kary grzywny od sanepidu wysokości 15 tys. zł i 1 tys. zł od policji. Choć kary zostały zapłacone, przedsiębiorczyni poszła z nimi do sądu. Najpierw decyzja sanepidu o zamknięciu lokalu została unieważniona, a potem zapadły orzeczenia w sprawie zwrotu kar. 

Przedsiębiorczyni zapowiada pozew przeciwko ministrom!

Batalia sądowa trwała dwa lata, wyroki się uprawomocniły i kobieta odzyskała pieniądze. Ponadto jak zapowiedziała, szykuje pozwy przeciwko ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrowi zdrowia, licząc na odszkodowanie za poniesione strat w okresie, w którym nie mogła prowadzić działalności gospodarczej.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Sonda
Czy przedsiębiorcy powinni dostawać odszkodowania za lockdown?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze