Kup bilet od e-kasjera. Polregio wprowadza innowacyjne rozwiązanie
Polregio podkreśla, że jest to pierwsza taka innowacja wprowadzona na polski rynek. Pilotaż potrwa 6 miesięcy. W przypadku pozytywnych wyników videomaty zostaną wprowadzone w kolejnych miejscach - zwłaszcza na niewielkich stacjach kolejowych na których podróżujący miewają problemy z zakupem biletu, ze względu na ograniczoną dostępność usług.
"Z wielu badań marketingowych i handlowych jednoznacznie wynika, że na rynku jest dość dużo naszych klientów, którzy chcą mieć możliwość zakupu biletów przy pomocy żywej osoby. Dotychczas pasażer werbalizował to w taki sposób, że chciałby kupować bilety w kasie biletowej. Tych kas biletowych jest jednak w Polsce stosunkowo niewiele ze względu na ich wysoką kosztochłonność, podobnie jest zresztą w całej Unii Europejskiej. Dlatego też pomyśleliśmy, że połączymy funkcję kasy biletowej z biletomatem. I tak powstał videomat z funkcją e-kasjera. To nasze nowe, innowacyjne rozwiązanie i mamy nadzieję, że pasażerowie będą chętnie korzystać z tej formy zakupu biletów" - powiedział Adam Pawlik, członek zarządu i dyrektor handlowy Polregio SA cytowany przez portal Bankier.pl.
Polregio rośnie w siłę i odpowiada na potrzeby klientów
Liczba pasażerów Polregio wzrasta z każdym kolejnym rokiem. . Od stycznia do lipca br. z usług spółki skorzystało już 47,8 mln klientów, co oznacza aż 56-proc. wzrost (o ponad 17 mln) w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej - wynika ze statystyk.
W związku z tym przewoźnik decyduje się na wprowadzenie nowych rozwiązań, które ułatwią podróż potencjalnym klientom. Pierwsze videomaty działają już w Łodzi i Świnoujściu a kolejne pojawią się w najbliższym czasie w Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Szczecinie i Opolu. Łącznie zostanie wprowadzonych 10 takich urządzeń - informuje portal Bankier.pl.
Polregio informuje, że aktualnie ma 150 kas biletowych w całej Polsce. Dostępność tych kas na dworcach premium wynosi średnio 12 godzin dziennie, ale na mniejszych dworcach to już tylko 7 godzin. Dostępne są również biletomaty - jednak nie każdy klient radzi sobie z ich obsługą. Videomat ma stanowić połączenie biletomatu z tradycyjną kasą biletów - przy pomocy systemu e-kasjera.
"Poprawi się komfort naszych pasażerów i dostępność usług. Funkcja e-kasjera w videomacie będzie dostępna od godziny 6.00 do 22.00, czyli aż 16 godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ponadto, jeśli pilotaż się rozwinie i w drugim etapie uruchomimy więcej tych urządzeń, to one pojawią się przede wszystkim na mniejszych stacjach w Polsce, gdzie na dzisiaj klient nie może zakupić biletu w kasie, ponieważ tam jej nie ma" - podkreślił dyrektor handlowy Polregio cytowany przez portal Bankier.pl.
Videomat Polregio. Jak to działa?
Działanie videomatu jest proste: pasażer przyciska odpowiedni przycisk na ekranie, łączy się z pracownikiem call center, który przeprowadzi go przez proces zakupowy (wybierając najkorzystniejszą ofertę). Klientowi pozostanie tylko przyłożenie karty płatniczej i odbiór biletu.
Videomaty z funkcją e-kasjera to efekt wielomiesięcznej współpracy Polregio z firmami Netia i Avista. W nadchodzących tygodniach przewoźnik zaplanował kampanię reklamową pod hasłem "Do kolejki bez kolejki" oraz szereg eventów na dworcach, mających zachęcić klientów do korzystania z nowych, innowacyjnych urządzeń - informuje Bankier.pl.