Coca-Cola

i

Autor: SHUTTERSTOCK Coca-Cola

Niewiargodne! W sejfie NBP cola zamiast złota? To zdjęcie wyjaśnia wszystko

2021-01-07 11:49

Od 1 stycznia wszedł w życie podatek cukrowy, co spowodowało znaczący wzrost cen napojów słodzonych. Ceny Coca -Coli czy Pepsi są szokujące. Butelki napojów zdrożały nawet ponad 2 zł! Podwyżki wywołały duże poruszenie wśród internautów, pojawiły się wiele żartobliwych memów. Zobacz jeden z nich. Cola cenniejsza od złota?

Noworoczna podwyżka cen napojów gazowanych spowodowana jest troską o zdrowie obywateli. Od 1 stycznia zaczął obowiązywać tzw. podatek cukrowy. Wyższe ceny napojów słodzonych mają nas zniechęcić do spożywania niezdrowych produktów. Nowe ceny ceny gazowanych napojów pojawiły się w sieciowych sklepach już w sobotę, w pierwszy handlowy dzień 2021 roku. Na półkach można było znaleźć Coca-Colę za 6,29 zł, czy Pepsi - za 6,49 zł. Jeden z użytkowników Twittera opublikował porównanie cen butelki popularnego napoju w polskim, amerykańskim i niemieckim sklepie. Okazuje się, że w Polsce jest najdroższa. W przeliczeniu na złotówki butelka coli w niemieckim sklepie kosztuje 5,42 zł. W amerykańskim jeszcze taniej - 4,69 zł.

Nawet 11 zł za niedużą Coca-Colę! Sprawdziliśmy, ile kosztują napoje w Polsce [ZDJĘCIA]

Szokujące podwyżki wywołały wiele komentarzy wśród internautów, pojawiły się też żartobliwe memy. Jeden z nich wiele wyjaśnia. Niesamowicie droga Coca- Cola cenniejsza od sztabek złota. Może dlatego prezes NBP Glapiński wkłada ją do sejfu ?

Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze