Jednakże rząd postanowił wspomóc przyszłych kredytobiorców, proponując rozwiązanie w postaci programu "Bezpieczny kredyt 2 proc.". Bank Millennium jako pierwszy w Polsce poinformował, że nie weźmie udziału w tym programie. Wiceprezes Millennium, Fernando Bicho, podczas telekonferencji z dziennikarzami, wyjaśnił, że analizują ten temat, ale nie planują dołączenia do programu w najbliższym czasie. Nie jest to związane z samym programem, lecz bardziej z trudnościami w realizacji finansowania długoterminowego w warunkach prawnych w Polsce. Obecnie produkcja kredytów hipotecznych przez Bank Millennium jest utrzymana na minimalnym poziomie, z wyjątkiem okoliczności, gdy istnieje większa pewność prawna.
Na szczęście, osiem instytucji podpisało już umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie programu "Bezpieczny kredyt 2 proc.". W tym gronie znalazły się:
- Alior Bank,
- Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS,
- Pekao SA,
- Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie,
- PKO BP,
- SGB-Bank,
- VeloBank,
- Bank Spółdzielczy w Brodnicy
Związek Banków Polskich (ZBP) podał w tym tygodniu, że wkrótce "Kredyt 2 proc." będzie oferowany przez kolejne sześć instytucji. "Dwa kolejne banki obecnie finalizują umowę z BGK, a cztery kolejne deklarują przystąpienie do programu pod koniec III kwartału" - powiedziała wiceprezes Agnieszka Wachnicka.
Program "Bezpieczny kredyt 2 proc." stanowi istotne wsparcie dla wielu osób, którzy marzą o posiadaniu swojego wymarzonego mieszkania, a rząd i kolejne banki kontynuują swoje działania, aby umożliwić coraz większej liczbie Polaków spełnienie tego celu.