Turyści dostaną zwrot pieniędzy za niewykorzystane bony turystyczne. UOKiK przeprowadził kontrole

i

Autor: pexels.com Turyści dostaną zwrot pieniędzy za niewykorzystane bony turystyczne. UOKiK przeprowadził kontrole

Urlop we wrześniu

Wakacje we wrześniu. Właściciele hoteli nie spodziewali się takiego popytu

2022-09-11 18:45

Z powodu panującej drożyzny wielu Polaków musiało zrezygnować ze swoich tegorocznych planów wakacyjnych. Hotelarze jednak nie spodziewali się, że wrzesień okaże się miesiącem, który zachęci tak wielu turystów do wyjazdów. Według dziennika “Rzeczpospolita” właścicieli hotelu czeka teraz pracowity okres, bo rezerwacji noclegów wciąć przybywa.

Wakacje we wrześniu 

Jak co roku, wielu turystów decyduje się poczekać z urlopem do momentu, aż ceny za nocleg czy wycieczkę będą niższe. Obecna inflacja spowodowała, że w porównaniu do ubiegłego roku osób, które podjęło taką decyzję, było znacznie więcej. Właściciele hoteli nie spodziewali się, że w bieżącym miesiącu będzie tak duży popyt. Jak wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl cytowanego przez “Rzeczpospolitą”, w tej chwili wrześniowych rezerwacji jest aż o 40 proc. więcej niż o tej samej porze w 2021 r. 

Polacy postanowili pojechać na urlop nie tylko w kraju, ale również za granicę. Dziennik zwrócił uwagę, że obecne ceny wycieczek oferowanych przez biura podróży wcale nie są niższe, a podróżnicy płacą o ok. 500 zł więcej niż w poprzednich latach. Mimo to zainteresowanie jest spore.

Forum w Karpaczu 2022: Agnieszka Kłos

Wrześniowy urlop. Szansa na wykorzystanie bonu turystycznego

Bon turystyczny to szansa wyjazdu dla rodzin, których zwyczajnie nie stać na opłacenie wycieczki. Według oficjalnej informacji umieszczonej na stronie bonturystyczny.polska.travel, bon, “przysługuje osobom, którym przyznano prawo do świadczenia wychowawczego 500+ lub dodatku wychowawczego do dnia 31 grudnia 2021 r. Świadczeniem w formie bonu nie są objęte dzieci urodzone w 2022 r.”  Można go zrealizować na terenie Polski w różnych miejscach noclegowych, ale nie tylko. Obejmuje m.in. pobyt w hotelu czy imprezy turystyczne.

Sonda
Też lubisz aktywnie spędzać urlop?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze