Jarosław Kaczyński

i

Autor: Jan Belecki/East News Jarosław Kaczyński

Podwyżka do 700 plus?

Waloryzacja 500 plus jednak zostanie wprowadzona? Kaczyński daje nadzieję rodzicom

2022-11-24 9:37

Drożyzna napędzana przez galopującą inflację powoduje, że pieniądze z programu "Rodzina 500 plus są coraz mniej warte. Pojawiają się więc postulaty, aby to świadczenie było waloryzowane. Na razie rządowych decyzji nie ma, ale pewną nadzieję dał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Waloryzacja 500 plus - Prezes  Kaczyński daje nadzieję

Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po Polsce spotkał się wczoraj 23.11 z mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego. Szef partii rządzącej był m.in. o kwestię waloryzacji 500 plus.

- "W tej chwili, w tym momencie kryzysu, to chcę uczciwie powiedzieć, że takich planów nie ma, co nie oznacza, że w bardzo krótkim czasie to się nie zmieni. Ale w tej chwili mogę powiedzieć, że my mamy kryzys, walczymy z nim możliwie najdelikatniejszymi metodami, bo najprostsza metoda walki z kryzysem, to jest zmniejszenie popytu, czyli zmniejszenie dochodów społeczeństwa. My wszystko robimy, by dochody społeczeństwa liczone w sile nabywczej nie spadały lub by te spadki były minimalne" – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Kaczyński- inflacja będzie spadać

Kaczyński zapewnił, że w tym samym kierunku - zmniejszenia inflacji, działa też Narodowy Bank Polski. Stwierdził zarazem, że PiS chce "uniknąć kolejnego szoku bezrobocia" oraz odwrócenia się "mechanizmu rozwojowego". – "Wszystko wskazuje na to, że w drugim kwartale przyszłego roku inflacja zacznie spadać, a później może być już naprawdę taka jak to zwykle w kraju, który się rozwija, jest, mało dostrzegalna dla przeciętnego obywatela" – ocenił prezes PiS.  Sądzimy, że z tego kryzysu powinniśmy w ciągu najbliższych kilkunastu, może dwudziestu miesięcy wyjść, jednocześnie nie naruszając w gruncie rzeczy sytuacji społecznej, nie zwiększając w żaden istotny sposób bezrobocia – prognozował Jarosław Kaczyński.

Pieniądze to nie wszystko. Witold Orłowski
Sonda
Czy 500 plus powinno zostać zwaloryzowane przez inflację?
Najnowsze