Waloryzacja emerytur. Najniższa emerytura 2021. Padła kwota

2021-01-26 11:45

Waloryzacja rent i emerytur w tym roku może być rekordowa. Wiadomo, na jakim poziomie będzie w najbliższym czasie emerytura minimalna. Dobra wiadomość jest taka, że będzie wyższa niż dotychczas. Zobacz, jaka będzie emerytura minimalna 2021?

Waloryzacja rent  emerytur zapowiada się na dość wysokim poziomie. Jaka będzie emerytura minimalna 2021? Obecnie minimalna emerytura w Polsce  to 1200 zł. Niebawem kwota ta nieco wzrośnie. Od marca 2021 emerytura minimalna będzie na poziomie 1250 zł. Sejm przyjął ustawę dotyczącą waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych. Zakłada ona wzrost świadczeń emerytalno-rentowych od marca 2021 roku (moment waloryzacji świadczeń) o wskaźnik waloryzacji, jednak nie mniej jednak niż o kwotę 50 zł (wzrost o 4 proc.).

Warto zaznaczyć, że emerytura minimalna to świadczenie, jakie prawdopodobnie otrzyma w przyszłości m.in. większość osób prowadzących obecnie jednoosobowe działalności gospodarcze.

Przypomnijmy, że w obecnym systemie emerytalnym, wysokość emerytury zależy od wysokości kapitału zgromadzonego na indywidualnych kontach w ZUS i OFE. Jeśli jednak w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego, wyliczone nam świadczenie jest niższe od kwoty ustawowej emerytury minimalnej, to świadczenie takie jest automatycznie podwyższane do wysokości tej właśnie minimalnej emerytury.

GIGANTYCZNA waloryzacja emerytur 2021

Sedno Sprawy - Olga Semeniuk

Emerytury w Polsce. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 8
Wiek emerytalny w Polsce to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze