Oszuści nie mają wakacji! RCB ostrzega przed podejrzanymi wiadomościami

i

Autor: pixabay.com Oszuści nie mają wakacji! RCB ostrzega przed podejrzanymi wiadomościami

Telekomunikacja

Ważne zmiany w alertach RCB. Będą ogromne kary!

2023-01-24 15:42

MSWiA chciałoby wprowadzić tzw. opcję z nadawaniem komórkowym (ang. cell broadcast). To usługa polegająca na rozsyłaniu informacji (przypominających SMS-y) do abonentów sieci znajdujących się w zasięgu jednej stacji bazowej BTS. Nowy system alarmowania miałby zostać wprowadzony w 2024 r. - czytamy w Business Insider.

Alarm RCB po nowemu

Z projektu ustawy, o którym pisze Business Insider wynika, że MSWiA chce nałożyć na operatorów "ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej" obowiązek dystrybucji komunikatów w technologii cell broadcast, na określonym obszarze, w ciągu co najmniej jednej godziny od momentu wystosowania żądania i powtórzenia wiadomości.

"Resort zakłada wręcz możliwość nałożenia przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej kary w wysokości do 1 proc. przychodu w przypadku niewywiązania się operatora ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej z obowiązku dystrybucji ostrzeżeń publicznych" — czytamy na portalu.

Operatorzy, którzy nie będą chcieli rozsyłać takich wiadomości, zostaną ukarani.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy stosujesz się do zaleceń z alertów RCB?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze