kwarantanna

i

Autor: pixabay.com

Lockdown w gospodarce. Co trzeci pracownik pójdzie na L4

2022-01-26 5:04

Piąta fala pandemii rozpędza się, codziennie przybywa tysiące chorych w izolacji, a setki tysięcy przebywa na kwarantannie. Z tego powodu wkrótce może zabraknąć rąk do pracy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało komunikat do operatorów infrastruktury strategicznej. Co trzeci pracownik może być na zwolnieniu lekarskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało komunikat do operatorów infrastruktury strategicznej, co potwierdza money.pl. Ostrzega w nim, że jeżeli zrealizuje się najgorszy scenariusz, to nawet niemal co trzeci pracownik nie będzie mógł się pojawić w miejscu pracy. Ze względu na pandemię będą przebywać w izolacji lub na kwarantannie. Ostrzeżenie od RCB miały otrzymać m.in. policja, Narodowy Bank Polski czy strategiczne spółki Skarbu Państwa jak Orlen, PGNiG czy PKP.

W odpowiedzi na pytania money.pl RCB potwierdza, że takie pismo trafiło do operatorów infrastruktury strategicznej. Szef Wydziału Polityki Informacyjnej Damian Duda zastrzega jednak, że nie może ujawnić, które podmioty otrzymały ostrzeżenie, gdyż wykaz operatorów jest niejawny. Zapewnia, że należą do niego zarówno podmioty państwowe, jak i prywatne.

Polski Ład. Kościński: Będzie rozszerzenie ulgi dla klasy średniej

RCB pierwsze pismo ostrzegające przed koronawirusem rozesłało już w marcu 2020 r. Obecnie natomiast wystosowało pismo przypominające o wcześniejszych wytycznych. Damian Duda podkreślił, że w najnowszym dokumencie znalazło się ostrzeżenie przed "bardzo dużą absencją kluczowego personelu". W najgorszym scenariuszu może zabraknąć nawet 25-30 proc. zatrudnionych.

Tańczące z promocjami 24.01.2022r.

Chociaż rząd zapewnia, że nie zamierza wprowadzać lockdownu to jednak w praktyce pandemia może zamknąć krajową gospodarkę. Wystarczy, że spora grupa pracujących Polaków będzie zmuszona do izolacji.

We wtorek na kwarantannie znalazło się niemal 947 tys. osób. Jeszcze tydzień temu na odizolowaniu przebywało 493,5 tys. osób. Przy tym tempie wzrostu bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze w tym tygodniu ponad milion Polaków będzie przebywać na kwarantannie.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić kolejny lockdown?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze