Marlena Maląg gościem programu Huberta Biskupskiego Pieniądze to nie wszystko

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Marlena Maląg gościem programu Huberta Biskupskiego "Pieniądze to nie wszystko"

Minister zdradza

Wdowie emerytury przesądzone. Minister Maląg właśnie to ujawniła

2023-01-25 3:04

Marlena Maląg w pragramie "Kwadrans Polityczny" poruszyła kwestie związane systemem emerytalnym w Polsce oraz dodatkowymi świadczeniami. Rozwiała również wszelkie wątpliwości w sprawie wdowich emerytur.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem programu "Kwadrans Polityczny" prowadzonego przez Krzysztofa Ziemca w TVP 1. Podczas rozmowy minister Maląg poruszyła kwestie związane z systemem emerytalnym w Polsce. Odniosła się również do spraw związanych z dodatkowymi świadczeniami socjalnymi czy rynkiem pracy w Polsce. 

Wdowie emerytury. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

Minister rodziny i polityki społecznej rozwiała również wszelkie wątpliwości w sprawie wdowich emerytur.

"Nie planujemy na ten moment takich zmian. Mamy renty rodzinne, one są dobrze zakotwiczone w naszym systemie. Na ten moment nie rozważamy tego rozszerzania" - zapewniła w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

Minister Marlena Maląg poruszyła również temat waloryzacji emerytur.

"Waloryzacja kwotowo-procentowa to przede wszystkim pomoc dla tych emerytów, rencistów, którzy mają najniższe świadczenia" - podkreśliła na antenie TVP 1.

Wdowie emerytury. Co to takiego?

Renta rodzinna dla wdów potocznie nazywana rentą wdowią aktualnie wynosi około 2500 zł brutto. Przysługuje ona wdowie, która w momencie śmierci męża miała co najmniej 45 lat. Świadczenie jest wypłacane dożywotnio, od momentu ukończenia 50 lat.

Co istotne - rentę wdowią może otrzymać również mąż w przypadku śmierci żony - takie przypadki są jednak bardzo rzadkie. Gdy kobieta pobiera już swoją emeryturę, ma prawo po śmierci męża przejść na jego świadczenie i dostawać 85 proc. tego, co należało się mężowi.

Sonda
Czy emerytury w Polsce powinny być wyższe?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze