Wektory 2022

i

Autor: Piotr Molecki/East News, AP

Wszystko jasne

Wektory 2022 rozdane! Za nami uroczysta Gala Pracodawców RP. Specjalne wyróżnienie dla Zełenskiego!

2023-01-15 10:15

Wektory 2022. Gala Pracodawców RP za nami. Wiadomo już, kto otrzymał prestiżowe wyróżnienia przyznawane dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce. Specjalną statuetkę Super Wektora 2022 otrzymał Wołodymyr Zełenski.

Wektory 2022. Lista laureatów

Wektory 2022 przyznane. Statuetki trafiły do: Artura Czepczyńskiego (Czepczyński Family Foundation), prof. Mateusza Hołdy (Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum), Michała Mierzejewskiego, prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie i Mariana Owerki, prezesa zarządu FoodWell Sp. z o.o. Wyróżnienia otrzymały też MSD Polska, Polregio i Velux. W trakcie gali przyznano także dwie specjalne statuetki: Wektora Serca 2022 oraz Super Wektora 2022. Pierwsza trafiła w ręce Jacka Furmana, prezesa zarządu Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o  za "stworzenie przestrzeni, w której ponad podziałami zwyciężyło serce oddane naszym Przyjaciołom Ukrainy" .

Wołodymyr Zełenski z Super Wektorem 2022

Super Wektora 2022 otrzymał z kolei prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski za "niezłomną postawę, odwagę i postępowanie godne naśladowania w tych najtrudniejszych czasach dla Ukrainy oraz całego narodu ukraińskiego". Nagrodę odebrał ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. - Dziękujemy za docenienie naszej walki o wolność i niepodległość - Naszą i Waszą wolność i niepodległość! Wyjątkowe podziękowanie dla wszystkich, którzy pracują na rzecz życia naszych narodów. Dla tych, którzy dbają nie tylko o siebie, ale także pomagają innym, dla szukających rozwiązań i wdrażających pomysły, dla wielu polskich pracodawców, wielu polskich wielu polskich biznesmenów, którzy stali się obrońcami wolności. Dla wielu na tej sali, których serce jest wielkie jak serce Polski! - powiedział w specjalnym nagraniu prezydent Ukrainy.

W trakcie 21. już gali Wektorów 2022 wystąpili na scenie Małgorzata Ostrowska, Grzegorz Hyży, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski i Andrzej Krzywy. Galę prowadzili Katarzyna Zdanowicz z Polsatu oraz Rafał Baniak, prezes Pracodawców RP. Partnerem strategicznym gali był PKN Orlen S.A.

Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze