Olga Semeniuk

i

Autor: FACEBOOK Olga Semeniuk

W maju odmrażanie gospodarki! Ogródki gastronomiczne, wesela, komunie. Wiceminister ujawnia

2021-04-22 9:43

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, wyznała w czwartek podczas audycji na portalu Onet.pl, że ministerstwo planuje zaczęcie wprowadzania rozwiązań, które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń. Chodzi tu głównie o imprezy eventowe, a także otwarcie ogródków w lokalach gastronomicznych. Czy jest to zapowiedź większego odmrażania gospodarki, które ma mieć miejsce po długim weekendzie majowym?

Olga Semeniuk zaznaczyła, że odmrażanie gospodarki jest uzależnione od ilości zaszczepionych przeciw COVID-19

Wiceszefowa MRPiT pytana w audycji portalu onet.pl o odmrażanie gospodarki wskazała: "Jeżeli uda nam się wyszczepić znaczącą część społeczeństwa, wchodzimy w kolejny etap stabilności gospodarczej. W przyszłym tygodniu podejmujemy duże wyzwanie, żeby przedstawić to w perspektywie 4-5 tygodni". Chodzi, jak powiedziała, o "plan odmrażania na sam maj". "To ma związek z licznymi imprezami, komuniami, chrzcinami, weselami" - wyjaśniła. "Również dla branży eventowej chcielibyśmy przygotować rozwiązania, które pozwolą (...) w momencie, kiedy będziemy mieli coraz częściej ciepłą pogodę, dobrą pogodę, część przedsięwzięć przenieść na otwartą przestrzeń" - wskazała. Dodała, że prowadzone są też rozmowy "z gastronomią o ogródkach".

Decyzję o poluzowaniu obostrzeń podejmie Rada Medyczna

Semeniuk przyznała, że osobiście jest zwolennikiem takiego poluzowania. "Ale moje +tak+ musi się jeszcze spotkać ze słowem +tak+ ze strony Rady Medycznej" - dodała.

Wiceminister wyraziła nadzieję, że okres wakacyjny będzie czasem stabilności gospodarczej. "Te gałęzie gospodarki, które uda nam się przenieść w znaczącej części na otwartą przestrzeń - tutaj mówię o parkach rozrywki - będziemy starali się otwierać" - powiedziała wiceminister MRPiT.

Adam Niedzielski poinformował o zamianach w lockdownie w 11 województwach

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim, od poniedziałku 26 kwietnia będą mogły działać salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Natomiast w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane zostają dotychczas obowiązujące obostrzenia.

Sonda
Czy rząd powinien zdecydować się na szersze odmrożenie gospodarki po weekendzie majowym?
Super Raport 21.04 (Goście: Bogdan Zdrojewski - senator PO, Mirosław Suchoń - Polska 2050), Sedno Sprawy: Krzysztof Sobolewski - PiS
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany