Wykorzystanie termowizji to kolejny ze środków, który będzie zastosowany w zakładach KGHM Polska Miedź S.A. Oczywiście ma on na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Na odprawie przedstawicieli Zarządu Spółki z kadrą menadżerską podsumowano dotychczasowe rozwiązania oraz zaplanowano kolejne działania. W spotkaniu uczestniczył wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.
- Spotykamy się dzisiaj w Lubinie, w mieście które ma wielkie tradycje „Solidarności” i dziś solidarność jest nam niezwykle potrzebna, zwłaszcza w obszarze walki z plagą, która nas dotknęła - powiedział Jacek Sasin podczas briefingu zorganizowanego w miejscowości Rynarcice, przy szybie LVI, gdzie przeprowadzono testy termowizyjnych badań pracowników.
ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Polscy naukowcy włączają się w prace nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2
- To musi być zarówno solidarność tutaj wewnątrz firmy z pracownikami, którzy muszą się czuć bezpiecznie, ale i solidarność z obywatelami kraju, którzy dzisiaj oczekują pomocy od państwa, ale i właśnie od takich firm jak KGHM w procesie walki z koronawirusem – dodał wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.
KGHM Polska Miedź S.A. wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM szybko reaguje na sytuację epidemiczną w kraju. Spółka uruchomiła działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wspierające służbę zdrowia oraz mieszkańców. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafi produkowany przez NITROERG płyn biobójczy i maseczki szyte w KGHM ZANAM, a Fundacja KGHM wsparła zakup sprzętu medycznego.
- Czasy mamy bardzo trudne. W tych czasach musimy być za siebie jeszcze bardziej odpowiedzialni. I jeszcze bardziej pracować zespołowo i tego nam w KGHM-ie nie brakuje – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – W KGHM mamy taką zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy samego sobie. Rozszerzamy to na naszych wszystkich pracowników, na cały region, na całą Polskę.
Prezes Chludziński podkreślił, że dzięki wysiłkowi pracowników w ekspresowym tempie udało się uruchomić produkcję płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept. - Firma, która go produkuje nie posiadała linii produkcyjnej, ani niezbędnej technologii, ale mimo to udało się w dziesięć dni uruchomić produkcję i ta wynosi dziś ponad 30 tys. litrów na dobę – powiedział Marcin Chludziński - W pierwszej kolejności wysyłamy płyn do szpitali i miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują takie zapotrzebowanie. Wysyłamy to jako darowiznę. Potem będziemy zaopatrywać służby i te instytucje, które walczą z koronawirusem.
To nie wszystkie działania miedziowego koncernu. W KGHM ZANAM trwa już produkcja maseczek ochronnych. Produkcja wynosi już blisko 3000 sztuk na dobę. Z kolei Centrum Badań Jakości sp. z o.o. również wchodzące w skład lubińskiego holdingu jest gotowe do przeprowadzania diagnostyki próbek na obecność koronawirusa. Miedziowe Centrum Zdrowia uruchomiło dla pacjentów i mieszkańców e-porady lekarskie. Na ewentualne potrzeby kwarantanny przekazano władzom samorządowym budynki uzdrowiskowe oraz budynek w Głogowie. Do personelu szpitala w Legnicy spółka Lubinpex przekazuje codziennie 200 posiłków, a do 19 szpitali zakaźnych w Polsce trafiła woda Staropolanka.
Fundacja KGHM na wsparcie szpitali przekaże blisko 7 milionów złotych - w tym przede wszystkim na zakup respiratorów i sprzętu koniecznego do leczenia zakażonych koronawirusem. - Dzięki współpracy z partnerami z zagranicy KGHM dokonało zakupu wysokiej jakości sprzętu medycznego, między innymi kilkunastu respiratorów, które przekazane zostały szpitalom w regionie L-GOM – mówił Prezes Marcin Chludziński.
Aktywni są także wolontariusze KGHM, którzy włączyli się w szycie maseczek ochronnych oraz sąsiedzką pomoc seniorom. Osoby starsze, z grupy wysokiego ryzyka, mogą skorzystać z pomocy przy zakupach, wyprowadzaniu psów czy realizacji recept.
Władze i pracownicy Spółki pozostają w kontakcie ze sztabami kryzysowymi na poziomie powiatów i województwa na bieżąco reagując na zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju.
SPRAWDŹ TAKŻE: Wakacje kredytowe. Za przerwę w spłatach kredytu klienci słono zapłacą w przyszłości