Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP PHOTO Mateusz Morawiecki

Więcej obostrzeń czy zniesienie lockdownu? Minister zapowiada zmiany

2021-01-25 19:54

W najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane - podkreślił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk w radiu TOK FM oświadczył, że podczas poniedziałkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozmawiano o danych, które w Polsce są "pozytywne na tle wielu innych krajów europejskich". "Natomiast to na pewno nie jest powód do huraoptymizmu i tutaj trzeba działać bardzo rozsądnie i roztropnie" - zaznaczył, pytany kiedy poznamy decyzje dotyczące odmrażania gospodarki.

Minister dodał, że według jego wiedzy we wtorek lub w środę ma się odbyć posiedzenie Rady Medycznej przy premierze. "Tam też naukowcy, którzy są zgromadzeni w tej Radzie będą przedstawiali swoje rekomendacje" - wskazał.

"Na pewno w najbliższych dniach zapadną decyzje, co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane" - zapowiedział Dworczyk.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

ZOBACZ: Zmiany w bonie 500 plus! Prezydent podpisał ustawę. Nowe zasady bonu turystycznego

Sonda
Czy Twoim zdaniem obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce powinny zostać już zniesione?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze