Kredyt/Firma/Przedsiębiorca

i

Autor: Materiały prasowe

Wielka zmiana w tarczy antykryzysowej. Sprawdź, czy dostaniesz pomoc

2021-01-14 13:01

Stało się! Postulaty Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zostały usłyszane. PFR wprowadził w Tarczy Finansowej 2.0 dwie nowe zasady, które oznaczają ogromne zmiany dla wielu polskich przedsiębiorców, którzy zostali poszkodowani w wyniku pandemii koronawirusa.

- Dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Rząd uznał argumenty Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, w związku z czym PFR wprowadził w Tarczy Finansowej 2.0 dwie zasady postulowane przez Rzecznika - informuje Biuro Rzecznika MŚP.

Pierwsza duża zmiana, dzięki której więcej przedsiębiorstw może liczyć na wsparcie to zasada zgodnie z którą, aby zakwalifikować się do programu należy posiadać jeden z 45 ujętych kodów PKD na dzień 31 grudnia 2019 roku i 1 listopada 2020 roku oraz w chwili złożenia wniosku. Nie musi być to jednak kod dominujący.

Druga to umożliwienie zakwalifikowania się do programu firmom niezatrudniającym pracowników na umowę o pracę na koniec 2019 roku, którzy jednak zatrudnili choć jedną taką osobę do 31 lipca 2020 roku.

Pojechali autobusem na gapę i... trafili na listę dłużników BIG. Teraz nie mogą nawet podłączyć kablówki

Sonda
Czy Tarcza Antykryzysowa spełnia swoje zadanie i pomaga przedsiębiorcom?

– Do Biura Rzecznika MŚP zgłaszało się wielu przedsiębiorców zwracających uwagę na problem dominującego kodu PKD. Często kod dominujący nie jest miarodajny w stosunku do kodu, z którego przedsiębiorca czerpie największe przychody. Cieszę się, że PFR przychylił się do moich uwag w tej kwestii. Oczekuję, że podobne zmiany zostaną wprowadzone również w Tarczy Branżowej w przedmiocie np. zwolnienia ze składki na ZUS – komentuje sprawę Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP.

Tarcza Antykryzysowa. Rząd przeznaczył 100 miliardów złotych na pomoc przedsiębiorcom w ramach Tarczy Antykryzysowej

Ponadto do pierwotnej listy 38 kodów PKD, dodano 7 nowych kodów, w tym m.in kod agencji reklamowych, pod którym działają firmy organizujące targi. konferencje czy imprezy rozrywkowe o co również wnosił Rzecznik MŚP. Wnioski o subwencje PFR będzie można składać od 15 stycznia 2021 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze