Biedronka, Lidl, Kaufland WYDŁUŻAJĄ godziny otwarcia przed Wielkanocą. Kiedy i jak będą otwarte?

i

Autor: mat. prasowe/ Wikimedia Commons Biedronka, Lidl, Kaufland WYDŁUŻAJĄ godziny otwarcia przed Wielkanocą. Kiedy i jak będą otwarte?

Wielkanoc 2021. W jakich godzinach będą czynne sklepy?

2021-03-29 13:03

Czekają nas kolejne święta w czasie pandemii, a zakupy na Wielkanoc zrobić trzeba. Ze względu na obostrzenia wiele sieci handlowych w tym tygodniu zdecydowało o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów. Niektóre placówki aż do Wielkiego Piątku 2.04. są czynne całodobowo, wiele pracuje aż do północy. Ale już w Wielką Sobotę zakupy musimy zrobić dużo wcześniej. Sprawdź, w jakich godzinach będą czynne sklepy

Od poniedziałku 29 marca sklepy Biedronki są czynne w godzinach 6.00 -24.00, a wybrane pracują całodobowo. Wykaz, w jakich godzinach pracuje ponad 3 tys. sklepów Biedronki możemy znaleźć w Internecie pod adresem: https://www.biedronka.pl/pl/sklepy. Lista jest na bieżąco aktualizowana.

WIELKANOC promocje w Biedronce. Wielkie rabaty na mięso, wędliny i twarogi, jajko za 25 gr, słodycze i lody za darmo! [GALERIA]

Godziny otwarcia sklepów wydłużył też Lidl. 200 z ponad 780 sklepów sieci będzie działać całodobowo. Klienci, którzy chcą zrobić zakupy w godzinach nocnych, będą musieli zadzwonić do drzwi dzwonkiem znajdującym się przy wejściu, a pracownicy umożliwią klientom dokonanie zakupów. Zwyczajowo sklepy Lidla czynne są od godziny 6.00 do 22.00 lub do 23.00. Również Netto wydłuża czas pracy sklepów w tygodniu przedświątecznym. Od 29 marca a 2 kwietnia większość sklepów będzie otwartych od godziny 6 rano do północy, podobnie jak Kaufland – w dniach 1- 2 04. jest czynny w godz. 6.00 – 24.00. Markety Dino są czynne w godz. 6.00 -23.00, a sklepy Auchan - od 6.30 do 22.00.

Handel w Wielką Sobotę

Czas na zrobienie zakupów będziemy mieli w Wielką Sobotę do godziny 13:00 - 13.30. Czynne będą zarówno większe supermarkety, takie jak Biedronka, Tesco, Lidl, Auchan, Kaufland jak i małe sklepy. Godziny otwarcia niektórych sklepów mogą się między sobą różnić np. sklepy osiedlowe mogą działać nawet do 16.00. W Wielką Sobotę obowiązuje tzw. ograniczenie handlu. Zgodnie z ustawą, sklepy są czynne krócej w wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) oraz w Wielką Sobotę poprzedzającą Wielkanoc. W te dni w sklepach wszystkie czynności związane z handlem mogą odbywać jedynie do godz. 14.00. Oznacza to, że sklepy muszą zamknąć się wcześniej, by pracownicy mogli pod koniec zmiany uporządkować halę sprzedaży czy rozliczyć się z utargu z kasy.

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze