Sylwester TVP w Zakopanem. Górale liczą sobie więcej niż w Warszawie i Krakowie

2019-11-24 16:43 ŁT
sylwester w Zakopanem.
Autor: materiały prasowe sylwester w Zakopanem.

Od 2017 roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowano Sylwestra TVP w Zakopanem, zainteresowanie okołosylwestrowym pobytem w tym mieście wzrosło o ponad 300 proc. - wynika z danych portalu Sylwestrowo.pl. Telewizyjne przedsięwzięcie przyciąga turystów jak magnes.

Trudno powiedzieć od jak dawna Zakopane cieszy się ogromną popularnością, jeśli chodzi o świąteczne, kilkudniowe pobyty w okolicy końca grudnia. Jednak jeszcze trzy lata temu to największe polskie miasta, Warszawa, Kraków i Wrocław, królowały w liczbie turystów przybywających, by świętować Sylwestra. W 2017 roku to się zmieniło. Od czasu pierwszego Sylwestra zorganizowanego w zimowej stolicy Polski przez TVP, to Zakopane wysunęło się na prowadzenie. Co ciekawe, mimo że Zakopane oferuje około 40 tys. miejsc noclegowych, liczba turystów w trakcie Sylwestra wielokrotnie przekracza ten stan.

ZOBACZ TEŻ: W tych miejscach picie szampana na Sylwestra kosztuje najwięcej [INFOGRAFIKA]

- Sylwester organizowany przez TVP jest dla wielu turystów kartą przetargową w wyborze miejsca na świętowanie. Potwierdzają to nasze dane, z których wynika, że odkąd Telewizja Polska przestała organizować Sylwestra we Wrocławiu, zainteresowanie pobytem w tym mieście na Sylwestra spadło o siedem proc. Rezygnacja z organizacji Sylwestra w Zakopanem przez TVP byłaby zapewne ogromnym ciosem dla Zakopiańskiej turystyki - komentuje Mateusz Goliat, ekspert portalu Sylwestrowo.pl

Organizatorzy imprez sylwestrowych w Zakopanem i ci oferujący noclegi zyskują na popularności miasta. Zakopane stało się najdroższym miejscem w Polsce, jeśli chodzi o sylwestrowe pobyty i imprezy. Średni koszt za osobę na balu sylwestrowym w Zakopanem to 313 zł, czyli o 10 proc. więcej niż w Warszawie czy Krakowie. Koszty noclegów potrafią wzrosnąć nawet o 500 proc. w porównaniu z mniej obleganymi terminami.

To nie odstrasza turystów. W poprzednim roku na portalu Sylwestrowo.pl prawie 80 tys. osób było zainteresowanych możliwością spędzenia Sylwestra w Zakopanem. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ten rekord zostanie pobity.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych planów sylwestrowa impreza miała odbyć się przy słynnej skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Pomysł ten wzbudził protesty mieszkańców i przyrodników, którzy zwracali uwagę, że organizacja głośnego koncertu tuż przy Tatrzańskim Parku Narodowym jest szkodliwa dla zwierząt. W czwartkowym wydaniu "Wiadomości" TVP poinformowano, że tegoroczny "Sylwester Marzeń" odbędzie się tam, gdzie w poprzednich latach.

Najnowsze