sklep Pepco

i

Autor: materiały prasowe sklep Pepco

Wielkie zmiany w Pepco. Czas na DUŻE zakupy

2021-06-17 14:23

Grupa CCC kończy działalność sklepów pod szyldem CCC na rynku austriackim. "Pepco Poland i CCC zawarły umowę ramową dotyczącą przejęcia 29 z 46 umów najmu powierzchni handlowych zawartych przez CCC Austria" - poinformowały obie spółki w komunikatach. Polegać ona będzie na przeniesieniu praw do umowy najmu lokali handlowych lub rozwiązaniu umowy z CCC i podpisaniu nowej przez Pepco.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do 30 września 2021 r. Jest uwarunkowana od spełnienia szeregu warunków, m.in.: finalizacji procesu prawnego i operacyjnego due diligence umów najmu, uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych na cesję umów najmu oraz zgód podmiotów wynajmujących powierzchnie na rzecz CCC Austria.

W przypadku 14 lokalizacji najmowanych przez CCC Austria, nieobjętych umową ramową, CCC podejmie działania zmierzające do zakończenia umów najmu. W odniesieniu do pozostałych 3 salonów CCC mieszczących się w kluczowych lokalizacjach planowana jest ich zamiana na flagowe sklepy HalfPrice.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Subwencja finansowa

- Transakcja wpisuje się w zapowiadane działania Grupy CCC w zakresie restrukturyzacji sieci sprzedaży stacjonarnej w regionie Europy Zachodniej - napisano w komunikacie Grupy CCC. Austria będzie siedemnastym krajem, w którym obecne jest Pepco Group i piętnastym rynkiem dla marki Pepco. W ostatnich miesiącach sieć Pepco weszła na rynki Europy Zachodniej - do Włoch i Hiszpanii. 

W Europie Środkowej sieć ma już ponad 2200 sklepów w 14 krajach. Cała grupa, w tym także marki Poundland i Dealz, działa obecnie w 16 krajach Europy, prowadząc ponad 3200 sklepów.

Sonda
Czy często robisz zakupy w Pepco?

"Ostatnie miesiące to udane wejście sieci Pepco na rynki włoski oraz hiszpański. Podpisana dziś umowa to potwierdzenie naszego pełnego zaufania do konkurencyjnej oferty, jaką Pepco zapewnia konsumentom w całej Europie" - powiedział Andy Bond, dyrektor generalny (CEO) Pepco Group.

Wiemy, kiedy spadek cen! OFICJALNY koniec drożyzny

Najnowsze