Zełenski

i

Autor: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Wojna na Ukrainie. Zełenski pamięta o biznesie. Nieprawdopodobny prezent dla przedsiębiorców

2022-03-18 7:01

Wojna na Ukrainie wciąż trwa. Mogłoby się wydawać, że w wojennym zamieszaniu uwaga władz skupiona jest wyłącznie na obronie przed rosyjskim agresorem. Trzeba jednak pamiętać, że ukraińska państwowość wciąż istnieje. Nadal działa wiele firm, a duża część kraju nadal funkcjonuje. Aby nie pozwolić na śmierć lokalnej ekonomii prezydent Zełenski zdecydował się na udzielanie przedsiębiorcom pożyczek z zerowym oprocentowaniem.

Wojna na Ukrainie ogarnęła ogromną część kraju, ale państwowość ukraińska nadal funkcjonuje, a w ogarniętym wojną kraju nadal funkcjonują firmy. Kijów zdecydował się na pomoc przedsiębiorcom i udzielanie nieoprocentowanych pożyczek.

- Przywracamy nasz kraj, naszą ekonomię do życia. Rząd podjął decyzję o rozszerzeniu programu pożyczek dla przedsiębiorców. (...) Każdy z nich będzie mógł otrzymać pożyczkę z 0% oprocentowaniem - powiedział w orędziu opublikowanym na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Jak wyjaśnił, program będzie obowiązywał w czasie wojny oraz przez jeden miesiąc po jej zakończeniu.

- "Następnie będzie co najmniej 5 proc. oprocentowania a maksymalna kwota pożyczki będzie mogła wynieść 60 mln hrywien (ok. 8,6 mln zl). Przez to więcej przedsiębiorstw będzie mogło korzystać z naszego programu – tłumaczył Zełenski.

gen. Stanisław Koziej: Trzeba zamknąć niebo nad zachodnią Ukrainą [Super Raport]

- Narodowy Bank Ukrainy ma zadanie specjalne. (...) Poinstruowałem posłów i przedstawicieli władz, by zapewnili aby obywatele mieli dostęp do całości swoich depozytów w ukraińskich bankach, a nie do części jak dotąd. W każdym banku w naszym kraju. Tak, żeby ludzie nie stracili pieniędzy. (...) Ukraińcy tego potrzebują – podkreślił. 

Sonda
Wojna na Ukrainie. Ile może potrwać, Twoim zdaniem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze