Smakowita pasta z soi do chleba - zrobisz ją w 10 minut!

i

Autor: Shutterstock Pasta sojowa jest zdrowa, pełna roślinnego białka i błonnika, a także bardzo łatwa do przygotowania.

Wycofanie dwóch partii pasty z łososia! Ostrzeżenie GIS

2021-10-20 16:32

Sprawdzamy regularnie ogłoszenia GIS. W środę, 20.10 pojawiło się nowe ostrzeżenie - Wycofanie dwóch partii pasty z łososia 145 g, marki Abba, ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Dla bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich zapoznaj się z nim. Pamiętaj, że ostrzeżenia GIS dotyczą zawsze określonych produktów lub ich partii, dlatego zwróć uwagę na te informacje.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Orkla Foods Sweden wycofaniu niektórych partii pasty z łososia 145 g marki Abba, ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

Zatrucie czy rotawirusy

Do Polski zostały dostarczone dwie kwestionowane partie produktu, z których jedna została zablokowana w całości, a druga została wprowadzona do obrotu zanim odbiorca w Polsce uzyskał informację o zanieczyszczeniu – partia ta jest wycofywana.

Sonda
W jakich sklepach najczęściej robisz zakupy?

Szczegóły dotyczące wycofywanej partii:

  • Nazwa produktu: Pasta z łososia 145 g marki Abba
  • Numer partii: 0000030030
  • Data minimalnej trwałości: 24.08.2022
  • Producent: Orkla Foods Sweden Isbergs gata 9B Malmö

Popularna chałwa z salmonellą. Masz ją w domu?

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze