Wyjątkowa Biedronka w centrum Warszawy. Zobacz, jak wygląda [GALERIA]

2018-09-20 13:45

Od czwartku, 20 września w samym sercu stolicy, w budynku Centralnego Domu Towarowego, znanego jako DH Smyk, działa nowa, wyjątkowa Biedronka. Zamiarem sieci było odtworzenie w sklepie atmosfery dawnej Warszawy. Mają ją zapewnić m.in. zdjęcia, pochodzące z Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz detale wystroju nawiązujące do oryginalnego wnętrza zabytkowego budynku.

Sklep zlokalizowany na poziomie -1 ma 781 mkw. powierzchni sali sprzedaży. Został przygotowany w layoucie 2.0, czyli – jak tłumaczą w komunikacie przedstawiciele sieci – „nowym układzie bardziej przejrzystym i przyjaznym dla klientów”.

– W tej lokalizacji zastosowaliśmy także szereg innowacyjnych narzędzi, np. system komunikacji głosowej, informujący o dostępności kas lub pozwalający przywołać personel sklepu, czy system ekranów LED i standardowych wyświetlaczy do komunikowania aktualnej oferty. Takie rozwiązania ułatwiają zakupy. Z kolei na ich atrakcyjność wpływa atmosfera miejsca. Stworzyliśmy ją poprzez detale wystroju nawiązujące do oryginalnego wnętrza, takie jak: surowa cegła wkomponowana w strukturę elementów wykończeniowych lokalu oraz patynowane i postarzane elementy znajdujące się przy ruchomych schodach i windzie. Zamieściliśmy też czarno-białe fotografie tego miejsca z lat 1955 – 1978, przedstawiające skrzyżowanie przed budynkiem oraz klientów dokonujących zakupów przy wybranych stoiskach – mówi Szymon Sochacki, dyrektor marketingu operacyjnego sieci Biedronka.

Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę spożywczą i przemysłową zaprezentowaną w dedykowanym folderze promocyjnym. W dniu otwarcia odbędą się liczne degustacje, konsultacje kosmetyczne, koncert DJ-a. Przewidziano także prezenty dla klientów. Na co dzień sklep ma stać się miejscem zakupów dla okolicznych mieszkańców, pracowników biur oraz turystów. Klienci mogą korzystać z płatnego parkingu podziemnego. Nad ich obsługą czuwać będzie 30 pracowników sklepu. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty od 7:00 do 23:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 22:00.

Budynek CEDET został zaprojektowany przez wybitnych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego w 1948 r. Jego budowa trwała w latach 1949–1952, a cechą charakterystyczną był żelbetonowy szkielet konstrukcji umożliwiający utrzymanie całkowicie przeszklonej elewacji oraz neon w kształcie spirali z literami CDT, zaprojektowany i wykonany ok. 1956 roku w NRD. Budynek, zniszczony w trakcie pożaru, wielokrotnie zmieniał właścicieli. W 2011 roku jego aktualny właściciel Immobel wspólnie z Miejskim Konserwatorem Zabytków wykonali projekt i realizację rewitalizacji i modernizacji budynku przeznaczonego na obiekt biurowo-handlowy.

Źródło: JMP SA

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze