Kluczyki, kierowca

i

Autor: Pixabay Prokurator Rejonowy w Sierpcu miał spowodować kolizję po pijanemu. Stracił stanowisko.

Wypadek auta SOP. Ile nas kosztuje ich naprawa?

2021-02-16 12:27

Od grudnia ubiegłego roku 11 razy doszło do uszkodzeń samochodów Służby Ochrony Państwa należących między innymi do ochrony prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i ministra sprawiedliwości - ustaliła redakcja tvn24.pl w źródłach w SOP. Ile wyniósł łączny koszt naprawy aut?

Portal tvn24.pl dotarł do danych na temat wszystkich - od grudnia 2018 roku - istotnych uszkodzeń pojazdów Służby Ochrony Państwa. Było ich 11, z czego mediom udało się ujawnić cztery. Koszty napraw za ten okres wyniosły w sumie ponad 133 tys. złotych.

Wśród uszkodzonych samochodów znalazły się dwa z grupy ochronnej premiera Mateusza Morawieckiego - Audi Q7, które zostało uszkodzone w połowie stycznia i Land Rover Discovery - miesiąc później. Naprawa pierwszego auta kosztowała 10 tys. złotych, drugiego - 15 tys. złotych. Na początku grudnia zeszłego roku uszkodzeniu uległ mercedes Vito, którym jeździ ochrona prezydenta Andrzeja Dudy. Naprawę wyceniono na 8,1 tys. złotych.

15 tysięcy złotych kosztowała naprawa BMW 750, którym porusza się Marek Kuchciński. Na kwotę 8 tysięcy złotych wyceniono naprawę BMW 750, którym jeździ minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Śmiertelny wypadek na DK91 w miejscowości Szprudowo

26,7 tys. złotych kosztowała naprawa limuzyny, którą jeździ wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. W lutym media informowały o wypadku spowodowanym przez 23-letniego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa, który pod Warszawą brał udział w szkoleniu z jazdy w kolumnie. Kierowane przez niego BMW zderzyło się z Toyotą. Uszkodzenia w BMW zostały wycenione na 15 tys. złotych.

O 5 tys. złotych mniej kosztowała naprawa Skody Superb, która w marcu brała udział w kolizji na Moście Łazienkowskim w Warszawie. Kolejna stłuczka Skody należącej do SOP, do której doszło kilka dni później na autostradzie A4 niedaleko Krakowa, spowodowała stratę wysokości 8 tys. złotych.

Zakładanie firmy. Jak wybrać właściwe kody PKD?

Pojazdy służby mają wykupione jedynie ubezpieczenie OC. Ze względu na wysokie składki nie są objęte ubezpieczeniem AC. Gdy zawini kierowca SOP, koszty ponosi budżet państwa. Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu 1 lutego 2018 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany