Turcja, Alanya

i

Autor: shutterstock Z Polski do Turcji... bez paszportu? Wystarczy dowód osobisty

Z Polski do Turcji... bez paszportu? Wystarczy dowód osobisty

2022-04-19 15:23

Polacy podróżujący do Turcji nie muszą zabierać ze sobą paszportu. Wjadą na dowód osobisty, jak do krajów Unii Europejskiej - poinformowały niespodziewanie tureckie władze. Wszystko to tuż przed sezonem wakacyjnym, w którym Turcja będzie się starała ożywić swoją turystykę. Branża turystyczna w Turcji mocno cierpi z powodu inwazji Rosji w Ukrainie.

Od wtorku, 19 kwietnia, obywatele polscy mogą podróżować do Turcji na podstawie dowodu osobistego, nie trzeba mieć już paszportu podczas wyjazdu turystycznego trwającego maksymalnie 90 dni - poinformowała we wtorek ambasada Turcji w Polsce. MSZ potwierdziło PAP tę zmianę zasad wjazdu do Turcji. O zmianie poinformowała turecka ambasada na Twitterze. Zamieszczono skan pisma po turecku oraz jego tłumaczenie na język angielski.

"Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni" - czytamy na profilu placówki dyplomatycznej. Rzecznik MSZ Łukasz Jasina przekazał PAP, że potwierdza powyższą zmianę zasad wjazdu Polaków do Turcji.

Dyrektor kijowskiego teatru o tym jak broni się Ukraina

Turcja zabiega o turystów

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne, które w 2021 roku wybierali Polacy, to Turcja, Grecja, Bułgaria i Egipt - podano w raporcie "Zagraniczne wakacje Polaków 2021" Polskiej Izby Turystyki.

Turcja zabiega o turystów z Polski w sytuacji, gdy spodziewane jest zmniejszenie się liczby przyjazdów gości z Rosji i Ukrainy. W 2021 roku Turcję odwiedziło ponad 4,5 mln Rosjan i ponad 2 mln Ukraińców. Przyjechało też prawie 580 tys. Polaków, wobec 880 tys. w 2019 roku.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze