Żabka

i

Autor: Shutterstock

Żabka w Sylwestra 2020. Do której są czynne sklepy Żabka w Sylwestra?

2020-12-31 13:10

Zazwyczaj sklepy w Sylwestra otwarte są w godzinach do wczesnego popołudnia. Sylwester 2020 to jednak zupełnie inne wydarzenie. Z powodu koronawirusowych obostrzeń od godziny 19 będzie obowiązywać zakaz przemieszczania się. Jak będą tego dnia funkcjonować sklepy Żabka? Czy zrobimy zakupy, jeśli czegoś nam zabraknie?

Planując ostatnie zakupy w 2020 roku, warto pamiętać, że w sylwestra sklepy są czynne krócej niż w dni powszednie. 1 stycznia większość sklepów będzie zamknięta. Pandemia koronawirusa trwa. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Tuż po świętach Bożego Narodzenia zamyka galerie handlowe. A w sylwestrową noc wprowadza zakaz przemieszczania się w godz. 19. (31.12.2020) - 6 (1.01.2021). Taki zabieg ma uchronić Polaków przed zachorowaniami na COVID-19.

Jak wpłynie to na funkcjonowanie mniejszych sklepów, takich jak popularna sieć Żabka?

Czterodniowy tydzień pracy. To już przesądzone

Świąteczne zakupy podczas pandemii. Prezenty w czasach zarazy

Zdarzało się, że sylwestrowe zakupy można było zrobić nawet do 23. W tym roku sytuacja jest inna. Zatem wszystko wskazuje na to, że w tym roku sylwestrowe zakupy będzie można robić maksymalnie do godz. 17-18. Trzeba jednak pamiętać, że w Nowy Rok Żabki mogą korzystać z ustawowego prawa do prowadzenia sprzedaży przez właściciela osobiście. Oznacza to, że każdy z franczyzobiorców (właścicieli poszczególnych Żabek) osobiście podejmie decyzję o otwarciu sklepu tego dnia.

Przypominamy, że na zakupach cały czas obowiązuje reżim sanitarny i zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Sonda
Sylwester 2020. Czy będziesz strzelać petardami?
Najnowsze